Новини / Бізнес / Рада направила на повторне друге читання законопроект про скорочення термінів перевірок бізнесу
2 червня 2016, 19:56
Розмір шрифта: А А А

Рада направила на повторне друге читання законопроект про скорочення термінів перевірок бізнесу

Рада направила на повторне друге читання законопроект про скорочення термінів перевірок бізнесу, Верховна Рада, голосування, перевірки бізнесу
Рада направила на повторне друге читання законопроект про скорочення термінів перевірок бізнесу

Верховна Рада не набрала достатньої кількості голосів для прийняття у другому читанні і в цілому законопроекту №2418а, що передбачає скорочення термінів перевірок бізнесу
 
Парламент не набрав достатньої кількості голосів для прийняття у другому читанні і в цілому законопроекту №2418а, що передбачає скорочення термінів перевірок бізнесу. У зв‘язку з цим даний документ був відправлений на повторне друге читання. За прийняття такого рішення проголосувало 240 депутатів при мінімально необхідних 226.

Згідно з документом, максимальний термін здійснення планових перевірок зменшується з 15 до 10 робочих днів. Відносно суб’єктів малого бізнесу максимальний термін планової перевірки складе 5 робочих днів.

Сумарна тривалість усіх планових перевірок, здійснюваних протягом календарного року щодо суб‘єкта господарювання, не може перевищувати 30 робочих днів, а щодо суб’єкта малого бізнесу — 15 робочих днів.

Законопроект передбачає введення норми, згідно з якою орган державного нагляду (контролю) несе відповідальність за порушення прав і законних інтересів суб‘єкта господарювання.

Передбачається також введення презумпції правомірності діяльності суб’єкта господарювання у випадках, коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта неоднозначно трактує права і обов‘язки суб’єкта господарювання або повноваження органу державного нагляду (контролю), внаслідок чого є можливість прийняти рішення як на користь суб‘єкта господарювання, так і в користь органу державного нагляду (контролю).

Згідно із законопроектом, контролюючий орган спочатку повинен повідомити суб’єкта господарювання про помилки, допущені в звітності, а не проводити відразу ж позапланову перевірку. Прострочення з подачею звітності за один період не буде підставою для проведення перевірки.

Крім того, контролюючий орган не зможе проводити повторних перевірок за одними і тими ж фактами.

Перевіряючі органи зобов‘язані протягом 15 днів надавати бізнесу індивідуальні консультації, при цьому, якщо суб’єкт господарювання діяв на підставі таких консультацій, то до нього не можуть бути застосовані санкції.

За оцінками авторів законопроекту, його прийняття сприятиме детінізації економіки, дозволить скоротити кількість перевірок бізнесу та обмежити втручання контролюючих органів у роботу бізнесу.

Як повідомлялося, Рада прийняла законопроект №2418а в першому читанні 12 листопада 2015 року.

Авторами законопроекту є депутати Сергій Кіраль ( «Самопоміч»), Віктор Галасюк (Радикальна партія) і Юрій Соловей (БПП).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Раді хочуть українізувати газети і журнали

31 травня 2017, 16:31

Верховній Раді пропонують скасувати можливість застави для хабарників

29 травня 2017, 18:08

Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати

29 травня 2017, 13:53

Останні новини за сьогодні: