Новини / Бізнес / Китай зайнявся прискоренням процесу урбанізації
17 грудня 2013, 09:43
Розмір шрифта: А А А

Китай зайнявся прискоренням процесу урбанізації

Китай зайнявся прискоренням процесу урбанізації, Китай, урбанізація, фінансування
Китай зайнявся прискоренням процесу урбанізації

Китай планує намітити розвиток міських кластерів у центральному, західному і північно-східному регіоні країни і розвивати їх у відповідності зі стратегією урбанізації.
Різноманітні і стійкі механізми будуть розроблені для фінансування програми урбанізації, сказано в доповіді за підсумками роботи конференції, присвяченій урбанізації в Китаї.
Минулого місяця влада країни пообіцяла прискорити процес урбанізації, як частину програми, яка передбачає велику роль ринкових процесів в економіці.
Прем’єр Лі Кецян називає стратегію двигуном зростання, оскільки вона має змінити економічну модель Китаю та переорієнтувати її на внутрішнє споживання, а не на інвестиції і експорт.
Міське населення Китаю перевищило кількість сільських жителів в 2011 р. вперше в історії. Проте, мільйони китайців, які переїхали до міст, не можуть отримати всіх вигод від цього, оскільки немає системи соціального забезпечення, освіти та охорони здоров’я, так як система реєстрації класифікує їх як сільських жителів.
Національна комісія з розвитку і реформ планує сприяти урбанізації та підтримувати політику реєстрації за місцем проживання, а також вирішувати інші проблеми, пов’язані з землею, капіталом і житлово-комунальними послугами.
Під час визначення порядку фінансування проектів, пріоритет буде надаватися реконструкції нетрів, будівництву доступного житла, розвитку залізничної інфраструктури в центральній і західній частині Китаю і великих проектів з розвитку енергозбереження, скорочення викидів та покращення стану навколишнього середовища.
Хто платитиме за урбанізацію – це одне з основних питань. Місцевим органам влади заборонили прямий продаж облігацій і залучення позик від банків, а також вони не можуть мати дефіцит бюджету. Для фінансування створення інфраструктури та щорічних витрат на надання мільйонам нових жителів послуг охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення, вони створили тисячі компаній, які випускають облігацій від їхнього імені, а боргове навантаження, на думку Fitch Ratings, загрожує стабільності фінансової системи.
Учасники конференції погодилися з необхідністю перегляду системи оподаткування для місцевих органів влади. Крім цього, буде вдосконалюватися механізм розміщення облігацій.
Головним же стало обіцяння полегшення системи реєстрації домашніх господарств. В результаті трудові мігранти повинні мати можливість отримати вид на проживання в містах.
Примітно, що влада наполягає на реформах в малих і середніх містах, у той час як міграція до великих міст має строго контролюватися.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Китайські інвестори планують впровадити в Україні проекти з виробництва енергії з відходів

30 травня 2017, 19:25

Українські банки зобов'язали жорсткіше перевіряти операції клієнтів

29 травня 2017, 14:17

Останні новини за сьогодні: