Новини / Бізнес / Які податки необхідно сплатити при купівлі квартири
10 квітня 2011, 13:22
Розмір шрифта: А А А

Які податки необхідно сплатити при купівлі квартири

Які податки необхідно сплатити при купівлі квартири, податки, покупка квартири, резиденти, оцінка майна, державне мито
Які податки необхідно сплатити при купівлі квартири

Які податки і мита необхідно сплатити при купівлі квартири у нерезидента, і від якої суми вони розраховуються?

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об‘єктів рухомого майна з податку на доходи з фізичних осіб визначено положеннями ст. 172 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами і доповненнями, повідомляє відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у м. Севастополі

Відповідно до п.п. 172.9 ст.172 дохід від операцій з продажу (обміну) об‘єктів нерухомості, здійснюваних фізичними особами -нерезидентами, обкладається податком у порядку, встановленому для резидентів, але за ставками, визначеними у пункті 167.1 ст. 167 (тобто за ставкою 15% або 17%). При цьому ставка 17% застосовується у разі, якщо загальна сума доходу у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році ця сума складає 941 грн.).

Для нарахування податку на доходи фізичних осіб у вигляді нерухомого майна застосовується оціночна вартість майна, але не нижче вартості, визначеної у довідці бюро технічної інвентаризації. Оцінка визначається на основі національних стандартів оцінки майна і відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна, які здійснюють акредитовані оцінювачі.

Справляння державного мита регулюється нормами Декрету Кабінету Міністрів України № 7-93 від 21.01.93 «Про державне мито», зі змінами та доповненнями (далі — Декрет). Укладаючи договори купівлі-продажу нерухомого майна, фізичні особи сплачують державне мито або плату за здійснення нотаріальних дій, а також збір на обов’язкове пенсійне страхування. Якщо угода купівлі-продажу оформляється у державного нотаріуса, то відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93 сплачується державне мито в розмірі 1% від вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі. При цьому ціна об'єкта нерухомості визначається за згодою сторін, однак, вона не повинна бути нижчою від його балансової вартості, зазначеної в довідці-характеристиці БТІ.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (4)

  • crorkz matz (анонімно) 3 серпня 2014, 22:28 ссылка
    Pf3edk I am so grateful for your post. Really Cool.
  • matzcrorkz (анонімно) 5 серпня 2014, 00:04 ссылка
    lOWYE8 Appreciate you sharing, great blog article.Really thank you! Cool.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Життя без бар'єрів: Мінрегіон зобов’язав будувати доступні для інвалідів будівлі

22 березня, 08:19

До літа українцям готують нові податкові сюрпризи

30 травня 2017, 16:17

Все більше українців починають платити податки в Польщі

30 травня 2017, 15:45

Останні новини за сьогодні: