Новини / Бізнес / Росія вводить заборону на ввезення насіння з Єгипту
6 липня 2011, 16:52
Розмір шрифта: А А А

Росія вводить заборону на ввезення насіння з Єгипту

Росія вводить заборону на ввезення насіння з Єгипту, Росія, Єгипет, насіння, Геннадій Онищенко, кишкова інфекція
Росія вводить заборону на ввезення насіння з Єгипту

Росія вводить заборону на деякі види сільськогосподарської продукції з Єгипту, зокрема, насіння, яке, за даними Європейського союзу, привели до спалаху гострої кишкової інфекції в Європі, повідомив в середу керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

«Ми теж вводимо до особливого розпорядження заборона на ввезення та обіг на території нашої країни деяких видів продукції з Єгипту», — сказав Г. Онищенко.

За його словами, підставою для цього став лист, який надійшов в Росспоживнагляд від єврокомісара з охорони здоров'я і споживчої політики Джона Даллі.

За словами Г. Оніщенка, заборона поширюється на паростки рукколи, паростки редису, паростки буряків, бобові — очищені, неочищені, свіжі, охолоджені.

Він також сказав, що заборона поширюється на сушені бобові, очищені і неочищені, паростки сої, соєві боби, насіння цукрових буряків, насіння люцерни, насіння овочевих культур, насіння гірчиці, насіння і плоди олійних культур — подрібнене і недроблене, насіння пожітніка, паростки люцерни .

ЄС ввів тимчасову заборону на ввезення насіння з Єгипту. Керівництво ЄС вирішило тимчасово вилучити з європейського ринку підозріле насіння після того, як було встановлено, що воно, ймовірно, є джерелом спалаху гострої кишкової інфекції в Європі.

«Ми вітаємо те, що Єврокомісія так предметно зайнялася цією проблемою і вперше вирішила офіційно висловити свою версію подій», — сказав Г. Онищенко.

«Враховуючи, що з моменту початку розповсюдження захворювання вже пройшло досить багато часу, ми виходимо з того, що в даний час в Європі збудник цієї інфекції циркулює досить широко», — додав глава Росспоживнагляду.

За даними Г. Онищенко, в Європі кількість хворих на гостру кишкову інфекцію перевищила 4200 осіб.

«Запроваджуючи заборона на продукцію з Єгипту, ми зберігаємо особливий режим ввезення в Росію європейських овочів», — підкреслив глава Росспоживнагляду.

«Я б хотів подякувати Єврокомісії за довіру», — сказав Г. Онищенко, відзначивши, що ще добу тому Росспоживнагляд мав проектом документа ЄС, в якому говориться, що спалах гострої кишкової інфекції в Європі викликана продукцією з Єгипту.

«Офіційно отриманий документ, підписаний Дж. Даллі, дає нам можливість приймати відповідні заходи», — Повідомив співрозмовник агентства.

За словами Г. Онищенка, з документа, що надійшов з Євросоюзу, випливає, що спалах кишкової інфекції у Німеччині та Франції викликана бактерією E.coli, в насінні пожітніка, які ввозилися з Єгипту.

На початку червня Росія ввела заборону на ввезення свіжих овочів з ЄС. Причина заборони — спалах в Європі, і насамперед у Німеччині, небезпечної кишкової інфекції. Умовою повернення європейських овочів на ринок РФ були названі гарантії безпеки продукції, підтверджені спеціальними лабораторіями в ЄС і сертифікатом.

1 липня російська санітарна служба зняла заборону на постачання свіжих овочів з Іспанії та Данії. 28 червня Росія дозволила поставки овочів з Нідерландів та Бельгії.

Г. Онищенко сказав, що російська санітарна служба вивчає питання про допуск на ринок РФ овочевої продукції ще з восьми країн ЄС, включаючи Грецію.

На недавньому саміті Росія-ЄС була досягнута домовленість про те, що європейські овочі повернуться на російський ринок, але безпеку кожної партії буде підтверджуватися.

У червні Г. Онищенко з представниками Єврокомісії провів переговори, на яких була досягнута домовленість про спеціальний сертифікат, яким буде підтверджуватися безпеку овочевої продукції, а також про особливий режим поставок овочів на період, поки в Європі не вщухне спалах кишкової інфекції.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати

29 травня 2017, 13:53

Порошенко назвав умови для відновлення нормальних відносин з Росією

27 травня 2017, 18:45

Останні новини за сьогодні: