Новини / Бізнес / Єврокомісія заборонила Google заохочувати виробників смартфонів
4 жовтня 2016, 09:34
Розмір шрифта: А А А

Єврокомісія заборонила Google заохочувати виробників смартфонів

Єврокомісія заборонила Google заохочувати виробників смартфонів, Європейська комісія, конкуренція, Google, заохочення, виробництво смартфонів, операційна система
Єврокомісія заборонила Google заохочувати виробників смартфонів

Комітет Європейської Комісії з питань конкуренції має намір заборонити концерну Google винагороджувати виробників смартфонів за попереднє встановлення пошукової системи Google за замовчанням на всі пристрої з операційною системою Android.

Такий висновок міжнародні ЗМІ роблять з документа Єврокомісії на 150 сторінках.

У тексті, зокрема, вказується, що Google з січня 2011 року наполягає на використанні свого пошукача як єдиного встановленого додатка для пошуку в інтернеті в ОС Android. У зв’язку з цим компанія може бути змушена заплатити значний штраф.

З документа також випливає, що підставою для прийняття відповідних заходів з боку Брюсселя стала скарга лобістської групи Fair Search, подана в березні 2013 року.

Ні в Єврокомісії, ні в Google не коментують цю інформацію.

У квітні Єврокомісія звинуватила Google в порушенні правил чесної конкуренції на європейському ринку смартфонів за допомогою тиску на виробників пристроїв з операційною системою Android.

За даними Брюсселя, Google зобов’язував виробників смартфонів і планшетів на системі Android встановлювати на пристрої браузери Chrome і пошуковики Google, якщо ті хотіли додати в меню магазин додатків Play Store від Google.

Крім цього виробникам, що бажають користуватися продуктами Google, було заборонено встановлювати інші операційні системи. Єврокомісія відправила концерну офіційне повідомлення про свої претензії. В ході процесу щодо Google європейська влада мала намір з’ясувати, чи могли виробники самостійно вирішувати, які програми встановлювати на свої пристрої.

Як повідомлялося, ФАС РФ порушила аналогічну справу проти Google в лютому 2015 року за скаргою “Яндекса” (MOEX: YNDX). У жовтні 2015 року служба наказала усунути порушення – відв’язати магазин додатків Google Play від інших сервісів, в тому числі пошуку. Зокрема, Google повинен був виключити з угод з вендорами обмеження на встановлення додатків і сервісів інших розробників. При цьому існуючі користувачі android-пристроїв повинні бути повідомлені про можливість деактивації встановлених додатків Google, зміни пошукової машини в браузері Google Chrome, установки інших міні-програм пошуку, а також зміни розташування іконок.

У серпні цього року після судових розглядів в арбітражному і апеляційному судах, а також невдалої спроби укласти мирову угоду ФАС наклала на Google штраф в розмірі 438 млн рублів за підсумками адміністративної справи про порушення конкуренції на ринку передвстановлених мобільних додатків в Росії.

В кінці серпня і початку вересня Google подала в Арбітражний суд Москви два нових позови до ФАС. У них інтернет-компанія просить визнати незаконною та скасувати постанову ФАС про накладення штрафу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: