Новини / Бізнес / Як підприємства змусили берегти воду?
10 березня 2017, 09:32
Розмір шрифта: А А А

Як підприємства змусили берегти воду?

Як підприємства змусили берегти воду?, екологічні проблеми, економія води, штрафні санкції
Як підприємства змусили берегти воду?

Однією з найбільших екологічних проблем області є прогресуюче маловоддя, що буквально висушує наш край. Чимало сіл, насамперед у південних районах області, вже зіткнулися з проблемою добування води, а у деяких населених пунктах вода торік вже стала тільки привозною.

– Першочергове завдання – раціональне використання того, що в нас ще залишилося, а також вживаємо заходи загальноекологічного плану (лісові насадження, створення гідроакумулятивних ставків у сухих луговинах, а також відновлення боліт). Велику увагу приділяємо і розчистці русел річок, що також дає значний ефект. Сталося так, що майже всі гідроочисні споруди в нашій області збудовані ще в часи СРСР і кілька десятиліть їх експлуатували абияк. Технічний ресурс цих споруд давно вичерпався, а фінансування робіт з їх відновлення добитися було нереально. Причому статистично загальна ситуація була далека від критичної, адже основну частину стоків в області продукує Тернопіль, а в обласному центрі очисні споруди працювали без особливих проблем, тому й загальна ситуація в області статистично була непоганою. Але якщо диференційовано підійти до інших населених пунктів Тернопілля, то побачимо жахливу картину, коли бруд просто стікає до річок і, за незначним винятком, очистка практично не проводилася, – каже начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Орест Сінгалевич.

У зв’язку з цим, екологи пішли на радикальні кроки і змусили підприємства, які здійснюють найбільші стоки, розробити графіки приведення гідроочисних споруд до належного стану і забезпечення режиму очистки. І це подіяло, адже у випадку невиконання цих графіків виробництва не могли отримати дозволів на водокористування. А самовільний забір води, у свою чергу, призводив до величезних штрафних санкцій. Таким чином за кілька років області вдалося практично на 100% охопити проектами будівництва нових і ремонту діючих каналізаційних станцій всю область.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: