Новини / Бізнес / 9 способів змусити себе зосередитися і доробити справи до кінця
13 листопада 2014, 11:14
Розмір шрифта: А А А

9 способів змусити себе зосередитися і доробити справи до кінця

9 способів змусити себе зосередитися і доробити справи до кінця, концентрація уваги, робочий день, План
9 способів змусити себе зосередитися і доробити справи до кінця

Чому ми не можемо сконцентруватися?
Є два види факторів, які заважають нам працювати. Умовно, зовнішні і внутрішні. Зовнішні — це коли шумно, коли до вас лізуть з питаннями, коли щохвилини приходять повідомлення або пошта.

Внутрішні: ви просто не можете перестати думати про карколомні плани на вечір або про те, як припаркували машину. Ви не можете скласти план роботи. І, нарешті, вам просто нецікаво.

Отже, почнемо вирішувати все по порядку:

1. Займіться справами відразу

Прийти в офіс, зробити чай, з'їсти бутерброд, а потім ще один, звичайно, круто. Якщо тобі при цьому не кажуть, що ти нероба, то відчуваєш себе просто незамінним. Але щоб робочий день був дійсно ефективним, вам потрібно з самого ранку задати йому діловий темп. Приступити до виконання завдань, як тільки ви опинилися на робочому місці.

2. Вимкніть повідомлення

Так, нехай пошта, Фейсбук і розсилка улюбленого додатка не турбують вас оповіщеннями про останні новини і плани друзів на вечір. Спробуйте протриматися без хоча б першу пару годин, поки входите в робочий ритм.

3. Розберіться на столі

Так, всі ми по-різному розуміємо слово «чисто». Для когось чистий стіл — це рівна поверхня з ноутбуком посередині. Когось не бентежить гора припалих пилом паперів і стікери з нагадуваннями тижневої давності. У будь-якому випадку, позбудьтеся від усього, що відволікає. І так, ніяких печеньок з рукою!

4. Якщо шумно

Якщо відволікають розмови або звуки офісу, тикніть навушники у вуха. Можна без музики — стане тихіше. Колегам просто скажіть, щоб не турбували вас якийсь час, скажімо кілька годин (тут, заодно, саме час подумати, за скільки саме ви хочете розправитися зі всіма важливими справами.)

5. Потрібен план

Якщо ви можете легко скласти план роботи — значить ви добре розумієте, що взагалі належить зробити, і до якого результату це призведе. Уявіть собі або запишіть, що ви повинні зробити спочатку, що після цього, а що в третю чергу. Поставте собі дедлайни по кожному пункту плану.

6. Зробіть це, нарешті!

Сядьте і почніть займатися справою. Не відволікайтеся годину. (Так, буде нелегко. Але здатність концентруватися можна розвивати. Кілька вправ, які допоможуть вам — в кінці матеріалу.) Дослідники прийшли до висновку, що продуктивність праці має циклічний характер. Для того, щоб влитися в робочий процес потрібно 10-15 хвилин. Наступні півгодини — найефективніший період. Наступає стадія поступового виснаження.

7. Навіщо вам це треба?

Щоб добре і зосереджено працювати, треба знати, навіщо ви це робите. Незалежно від того, чи ви хочете досягти професійної слави, довести собі щось або вам просто потрібні гроші. У будь-якому випадку, ви відчуєте задоволення від добре виконаної роботи, якою б вона не була.

8. Головне — інтерес

Якщо вам важко зосередитися на якомусь завданні, ви повинні підвищити свій інтерес до нього. Візьміть собі за правило приділяти увагу тому, що відбувається в даний момент, тому, що ви робите. Інтерес — наша головна мотивація в житті.

9. А тепер відпочиньте

Тепер візьміть печеньку і 10 хвилин відпочинку. Лізьте в соцмережі, вийдіть на балкон подихати повітрям, розімніться, поговоріть з колегами, прочитайте статтю, яку відкладали, зателефонуйте мамі. У будь-якому випадку, не забудьте знову повернутися до роботи. Адже ви зробили лише частину того, що збиралися. Взагалі, хороший відпочинок — кращий спосіб зосередитися на роботі та ефективно виконувати всі завдання. І чим краще відпочинеш на вихідних, тим продуктивніше будеш працювати весь тиждень. Якщо робота сидяча, постарайтеся провести вихідні активно: будь спорт або прогулянки на природі.

Вправи на концентрацію уваги, як і обіцяли:

Вправа №1

Завдання — на чистому аркуші паперу з допомогою олівця, дуже повільно і плавно, ведіть лінію і зосереджуєте всі думки і увагу тільки на ній. Як зловили себе на відволіканні — робите маленький пік наверх, як на кардіограмі, і продовжуєте. За підсумками неважко підрахувати, скільки разів ви відволіклися. Хороший рівень концентрації, якщо за три хвилини немає жодного піку.

Вправа №2

Постарайтеся швидко назвати колір, яким написані слова. Не читайте слова, тільки називайте колір.


Вправа №3
Візьміть який-небудь текст, і почніть читати його зі звичайною для себе швидкістю. Одночасно з читанням рахуйте кількість слів у тексті. Для підрахунку використовуйте ваш погляд, не допомагайте собі пальцями. Виконуйте цю вправу 2-3 хвилини. Перевірте себе і порівняйте отримані результати. Прагніть до того, щоб перший результат не відрізнявся від другого.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Основні причини відмови в отриманні робочої візи в Європі

27 травня 2017, 17:58

Перепис населення в Україні: названо «ціну питання»

30 квітня 2017, 16:30

Скільки працівників претендують на одне робоче місце

17 квітня 2017, 20:00

Останні новини за сьогодні: