Новини / Бізнес / Чи можна списати витрати на мобільний зв'язок?
10 квітня 2011, 08:35
Розмір шрифта: А А А

Чи можна списати витрати на мобільний зв'язок?

Чи можна списати витрати на мобільний зв'язок?, оподаткування, фізична особа, витрати, мобільний зв'язок
Чи можна списати витрати на мобільний зв'язок?

Чи може фізособа — приватний підприємець на загальній системі оподаткування, списувати на витрати мобільний зв‘язок?

З 01.01.2011 року порядок оподаткування доходів підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, регулюється ст.177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV, повідомляє відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у м. Севастополі.

 Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV, об‘єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Відповідно до п. 177.4 ст.177 НКП до переліку витрат, безпосередньо пов‘язаних з одержанням доходів, належать документально підтверджені витрати, які включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ НКП. При цьому розділ ІІІ НКУ вступив в дію з 1 квітня 2011 року.

Таким чином, в 1 кварталі 2011 року, до дати вступу в силу ІІІ ПКУ діють норми Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон).

Згідно зі ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян»із змінами і доповненнями, до складу витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) відповідно до п. 5.2 ст. 5 Закону.

Враховуючи вищевикладене, фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування при поданні до органу ДПС податкової декларації за результатами календарного року мають право включати до складу валових витрат за І квартал 2011 року витрати, які визначені у п. 5.2 ст. 5 Закону.

З 01.04.2011 року відповідно до п. 177.4 ст.177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ, до переліку витрат, безпосередньо пов‘язаних з одержанням доходів, належать документально підтверджені витрати, які включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ НКП.

Склад витрат і порядок їх визначення визначений у ст.138 розділу ІІІ НКП. Згідно з п.138.2 ст.138 НКУ витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов‘язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом ІІ НКП.

При цьому, оскільки виручкою фізичної особи — підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій і не грошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод.

До складу витрат включаються лише витрати, які пов’язані з отриманням доходу і підтверджені відповідними документами про їх оплату.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Анонімно 20 квітня 2013, 01:54 ссылка
    Полный бред и поток подсознания. Ни о чем. За такое розъяснение меня, будучи на Львовской 8 много лет, уволили бы.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Оновлення Windows 10 вбило пристрої користувачів

2 червня 2017, 16:07

Останні новини за сьогодні: