Новини / Бізнес / З липня у бізнесу перестануть вимагати завірені печаткою договору
21 травня 2017, 12:24
Розмір шрифта: А А А

З липня у бізнесу перестануть вимагати завірені печаткою договору

З липня у бізнесу перестануть вимагати завірені печаткою договору, адміністративна відповідальність, печатка, договори, підприємці
З липня у бізнесу перестануть вимагати завірені печаткою договору

З 19 липня 2017 року чиновників, фіскалів і банкірів будуть притягувати до адміністративної відповідальності за вимогу засвідчувати договори відбитком печатки.

У березні Верховна Рада підтримала законопроект, який скасовує обов’язкову наявність печатки підприємства на офіційних документах. У квітні закон підписав президент, а 19 квітня його опубліковано в офіційному виданні.

При цьому ще в 2014 році в Господарський та Цивільний кодекси внесли зміни, згідно з якими мати печатку стало правом, а не обов’язком підприємця. Тобто сторони угоди отримали право вирішувати, договір повинен бути скріплений печаткою чи достатньо підписів уповноважених осіб.

“Незважаючи на законодавчі зміни 2014-го, на практиці одиниці договорів між суб’єктами господарювання укладалися без скріплення підписів печатками, — розповідає старший юрист ЮК “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Інна Рудник. — Це пов’язано, зокрема, з нормами інших нормативно-правових актів. У більшості випадків документ без відбитка печатки не приймався в органах фіскальної служби, банківських установах тощо. Сторонам було простіше поставити печатку і убезпечити себе від можливих ризиків. У результаті спрощення започаткування та ведення бізнесу було виключно декларативним”.

Згідно з поточними змінами, посадові особи надалі не зможуть вимагати від підприємців наявності печатки на документах. Інакше чиновників можна буде притягнути до адміністративної відповідальності.

“Отже, якщо після вступу закону в силу у підприємця в якыйсь держустанові не приймуть документ без відбитка печатки, він має право звернутися до суду для притягнення суб’єкта владних повноважень до відповідальності і стягнення з нього штрафу. Слід зазначити, що штраф виплачується на користь держави. І якщо неправомірною відмовою вам завдали збитки, то слід ініціювати окремий спір про їх стягнення з чиновника”, — пояснює Рудник.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Договори ОСЦПВ можна укладати в електронному вигляді

1 червня 2017, 20:54

Останні новини за сьогодні: