Новини / Бізнес / Росія побудує завод ядерного палива в Україні
23 травня 2009, 08:44
Розмір шрифта: А А А

Росія побудує завод ядерного палива в Україні

Росія побудує завод ядерного палива в Україні, Україна, Росія, контракт, ядерне паливо, аес
Росія побудує завод ядерного палива в Україні

Україна і Росія домовились до 15 липня укласти довгостроковий контракт на постачання ядерного палива для АЕС України після 2010 року. Про це повідомили в прес-службі НАЕК «Енергоатом» з посиланням на домовленості, зафіксовані в підсумковому протоколі квітневого засідання Комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії.

За даними прес-служби, підписання контракту в обумовлений термін доручено забезпечити Міністерству палива і енергетики і державної корпорації «Росатом», передає УНІАН.

Крім того, Мінпаленерго і «Росатому» доручене до 1 листопада підготувати проект угоди про співпрацю в будівництві 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.

Домовленостями також зафіксовано, що за умови укладення довгострокового контракту на постачання ядерного палива для АЕС України після 2010 року на 12 енергоблоків АЕС, що діють, а також за умови закупівлі українською стороною у Росії, починаючи з 2011 року, всього об‘єму послуг із збагачення урану російська сторона забезпечить своє зроби частішим в будівництві заводу по фабрикації ядерного палива в Україні по російських технологіях. При цьому передбачається, що підприємство буде побудовано до терміну, необхідного для забезпечення перших паливних завантажень 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС, які планується ввести в експлуатацію в 2015-2016 рр.

Нагадаємо, на даний момент монопольним постачальником ядерного палива на українські АЕС є російська корпорація «ТВЕЛ». У 2010 році закінчується термін дії довгострокового контракту на постачання ядерного палива, ув’язненого між НАЕК «Енергоатом» і ВАТ «ТВЕЛ».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: