Новини / Бізнес / Фірташ заявляє про необхідність боротьби бізнесу з урядом
8 червня 2015, 15:27
Розмір шрифта: А А А

Фірташ заявляє про необхідність боротьби бізнесу з урядом

Фірташ заявляє про необхідність боротьби бізнесу з урядом, Дмитро Фірташ, бізнес, уряд
Фірташ заявляє про необхідність боротьби бізнесу з урядом

Кабінет міністрів Арсенія Яценюка ставиться до бізнесу як до ворогів, тому необхідно почати боротьбу з урядом, заявляє глава Федерації роботодавців України (ФРУ) Дмитро Фірташ.

“На жаль, ми маємо боротися сьогодні з нинішнім урядом. На жаль”, – сказав Фірташ.

Глава ФРУ звинуватив уряд у втраті 600 тис. робочих місць тільки в промисловості, життя у борг, підвищенні тарифів і небажанні встановити мир.

“Уряд сьогодні усі свої втрати хоче списати на дві речі – спочатку вони списували на війну, і це було дуже зручно. Коли вони побачили, що у війні перемоги немає, то зрозуміли, що все одно потрібно щось робити, вони почали так звану боротьбу з олігархами”, – заявив Фірташ.

На його думку, боротьба з олігархами – це не боротьба з двома-п’ятьма людьми, а боротьба з усіма роботодавцями.

Бізнесмен вважає, що в ситуації, що склалася, Федерація роботодавців має узяти на себе велику відповідальність: відновити мир, об’єднати країну і боротися з безвідповідальним урядом.

Д.Фірташ очолює ФРУ з листопада 2011 року. У березні минулого року він був заарештований в Австрії за запитом ФБР. Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов’язання не залишати Австрію. 30 квітня поточного року цей же суд відхилив запит Мін’юсту США про екстрадицію Д.Фірташа в цю країну. Бізнесмен заявив журналістам про наміри повернутися в Україну, але не зміг уточнити конкретні терміни повернення, пославшись на процедурні питання. За наявними даними, він досі перебуває в Австрії.

Бізнес-активи Д.Фірташа, зосереджені переважно в азотній, титановій, газовій та Медіасфері, об’єднані в Group DF.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк 30 квітня заявив, що МВС відкрило кримінальне провадження за фактом злочинної змови працівниками НАК “Нафтогаз України” і входить до Group DF компанією Ostchem, в результаті якого державі завдано збитки у розмірі 5,7 млрд грн. Того ж дня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання ГСУ МВС України та заарештував близько 500 млн куб. м природного газу підприємств Ostchem, а пізніше було заарештовано ще 46 об’єктів нерухомості.

Group DF в кінці травня заявила про зупинку роботи черкаського “Азоту” і “Рівнеазоту”, назвавши причиною тиск на бізнес з боку депутатів пропрем’єрської фракції “Народний фронт” та їх представників у владі.

Одночасно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в кінці травня повідомив, що МВС направило повістку на допит і проведення слідчих дій Д.Фірташу, а на початку червня міністр заявив про нове кримінальне провадження: за фактом зловживання службовим становищем колишнім керівництвом НАК “Нафтогаз України”, яке підозрюється в злочинній змові з управлінцями та власниками газового трейдера RosUkrEnergo (RUE) і Group DF в 2010 році, коли Стокгольмський арбітраж зобов’язав НАК повернути RUE 12,1 млрд куб. м газу.

Крім того А.Яценюк заявив про можливу націоналізацію черкаського ПАТ “Азот” та ПАТ “Рівнеазот” і закликав ФРУ змінити керівництво і піти з під контролю Д.Фірташа, який, на думку прем’єра, “приватизував” цю організацію.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна може піднятися в рейтингу Doing Business на 10 позицій

31 травня 2017, 09:07

Дмитро Дубілет і команда iGov запропонували безкоштовно створити систему для електронної подачі документів на отримання ліцензій

25 травня 2017, 17:21

Останні новини за сьогодні: