Новини / Бізнес / У ЄС чекають наші банки, пошту і айтішників
31 жовтня 2013, 11:11
Розмір шрифта: А А А

У ЄС чекають наші банки, пошту і айтішників

У ЄС чекають наші банки, пошту і айтішників, підприємці, європейські ринки, імпорт, банківські послуги, ІТ, транспортні послуги
У ЄС чекають наші банки, пошту і айтішників

Українські підприємці зможуть виходити на європейські ринки зі своїми послугами. Такі положення «шлюбного контракту» — угоди про асоціацію. «Погляд» з‘ясував, які саме сфери послуг отримають широкі можливості, а також чи зможуть наші фахівці вільно переміщатися по Європі.

Дисципліна понад усе

Європейський ринок імпорту перевищує $2 трлн. У цю цифру входять і послуги: поштові, транспортні, банківські, у сфері IT. Саме їх, на думку експертів, найчастіше будуть надавати українські підприємці в ЄС. Звичайно, ми зможемо вести в Євросоюзі будь-яку діяльність, яка не згадується в угоді, — виключення прописані в тексті і їх дуже небагато.

Експерти вважають, що європейців зацікавлять у першу чергу наші транспортні послуги.

«Їм потрібно не тільки використання української нафто — і газотранспортної системи, але і перевізники. Нам лише треба буде посилити вимоги до далекобійників до рівня ЄС», — вважає економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Шевляков.

Перший і головний момент: експорт послуг в ЄС буде відбуватися без сплати ПДВ. Другий полягає в необхідності відповідати євростандартам. Двері на Захід відкриються тільки для відповідального, дисциплінованого бізнесу.

«Ринок ЄС настільки величезний, що дозволяє виходити туди багатьом невеликим компаніям. Європейцям потрібно все, починаючи від упаковки, якої не вистачає в Європі, і закінчуючи меблями дерев’яними або плетеними кошиками. Це стосується і різного роду послуг», — сказав «Погляду» президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Відкриваємо філії

Українські юридичні особи, які вирішать відкрити представництва своїх підприємств у країнах ЄС, будуть працювати в умовах національного режиму, тобто зможуть користуватися тими ж правами і привілеями, що і місцеві бізнесмени. Ті ж зобов'язання і у нашої сторони. Цікаво, що в деяких галузях — наприклад, торгівлі цигарками — українські компанії навряд чи захочуть і зможуть виконати всі умови і отримати дозволи для виходу на ринки Євросоюзу. Занадто багато обмежень.

Ще одне важливе питання — можливість міграції наших працівників за кордон. Візи даватимуть далеко не всім. Потрібно буде довести власну важливість для конкретного бізнесу. Адже асоціація жодним чином не спростить виїзд на роботу в ЄС, і для простих українців ринок праці на Заході залишається закритим.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: