Новини / Бізнес / Бернанке: Золото — це не гроші
19 липня 2011, 08:12
Розмір шрифта: А А А

Бернанке: Золото — це не гроші

Бернанке: Золото - це не гроші, Федеральна резервна система США, золото, Бен Бернанке, ліквідність, гроші
Бернанке: Золото — це не гроші

Федеральна резервна система США зараз не готова починати третій раунд кількісного пом‘якшення, сказав у четвер під час виступу в сенаті голова ФРС Бен Бернанке. Днем раніше його заяви в палаті представників про те, що ФРС може вжити подальші заходи для «надання додаткової підтримки»економіці, призвели до стрибка ціни золота, яка вчора встановила історичний рекорд — $ 1594,16 за тройську унцію. Після вчорашнього виступу Бернанке ціна знизилася, у п’ятницю торги йдуть біля рівня $ 1580.

Вливання центробанками ліквідності у фінансову систему веде до знецінення паперових грошей і породжує інфляційні очікування, вважають багато інвесторів. Це стимулює попит на золото, яке багато хто починає сприймати як реальні гроші на противагу паперовим. З серпня 2010 р., Коли Бернанке вперше згадав про можливість другого раунду кількісного пом'якшення, по кінець червня 2011 р., коли програма викупу казначейських облігацій на $ 600 млрд було завершено, золото зросло на $ 270. З 2001 р. золото подорожчало в 6 разів.

На засіданні палати представників конгресмен-республіканець з Техасу, голова підкомітету з грошової політики Рон Пол спитав Бернанке, чи вважає той золото грошима. «Ні», — відповів голова ФРС після деякого вагання. На його думку, золото — це актив, так само як і казначейські облігації. «Чому ж тоді центробанки тримають золото?», — Не вгамовувався Пол.«Традиція», — була відповідь.

Запаси золота в державних резервах країн світу в I кварталі цього року склали 30 681 т, що на 0,5% більше, ніж за той же період 2010 р., повідомив сьогодні Всесвітня золота рада (WGC). Росія за рік збільшила резерви на 20% до 811,1 т.WGC також опублікував останні дані на липень (вони по різних країнах надходять із затримкою на 1-2 місяці); згідно з цими показниками, у Росії вже 830,5 т золота. Вона займає 8-е місце в світі за його обсягом в резервах. На 1-му місці — США (8133,5 т, обсяг не змінився в порівнянні з I кварталом 2010 р.).

Здатність ФРС безконтрольно друкувати гроші порушує дух конституції, неодноразово стверджував Пол: нічим не забезпечені паперові гроші загрожують цивілізації, дозволяючи урядам фінансувати війни і провокуючи фінансові кризи. Після останньої кризи за пропозицією Пола був прийнятий закон, що дозволяє конгресу проводити аудит ФРС.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

НБУ розширив перелік застав по екстрених кредитах

28 березня 2017, 19:36

Як українці ставляться до грошей: половині українців не вистачає зарплати

28 березня 2017, 09:41

В Україні ще один банк виявився банкрутом

3 березня 2017, 16:57

Останні новини за сьогодні: