Новини / Економіка / Банки відмовили аграріям в кредитах
11 березня 2009, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Банки відмовили аграріям в кредитах

Банки відмовили аграріям в кредитах, аграрії, весняно-польові роботи, Міністерство аграрної політики, озимина, кредит
Банки відмовили аграріям в кредитах

У аграріїв немає грошей на проведення весняно-польових робіт. За даними Міністерства аграрної політики, для посіву ярових культур і підтримки у нормальному стані озимини, що вже засіває, селянам необхідно привернути близько 5 мільярдів гривень кредитних засобів. А також пролонгувати узяті позикові зобов'язання на суму в 4,2 мільярда гривень. За 2 місяці поточного року господарства змогли узяти нових кредитів лише на 500 мільйонів гривень і пролонгувати позики всього на 2 мільярди гривень.

У Мінагрополітіки констатують, що ведуть переговори з 98 банківськими установами, проте банки йти назустріч Кабміну і аграріям не поспішають. «У нас так і не підписаний меморандум про співпрацю з банками», — заявляє міністр АПК Юрій Мельник. За його словами, на даний момент якщо банки і готові давати аграріям кредити, то під дуже високі відсотки. «Це 24-27% річних. Навіть за умови часткової компенсації державою кредитної ставки отримання такого кредиту для аграрія не-вигідно», — констатує Мірошник.

Не варто чекати аграріям і низьких цін на дизельне паливо і мінеральні добрива. У МІНАПК констатують, що ставлять перед собою завдання не забезпечити на 100% аграріїв дешевим паливом і добривами, а утримати ціни від необгрунтованого зростання.

Завдання утримання цін покладене, в першу чергу, на Аграрний фонд. Саме цей фонд повинен купити для потреб селян 150 тисяч тонн дизельного палива за ціною 4 200 гривень за тонну і 200 тисяч тонн аміачної селітри за ціною 2 100 гривень за тонну. Засоби для закупівлі добрив і палива фонд повинен отримати за рахунок продажу зерна минулого сезону зернотрейдерам. За інформацією Мірошника, на даний момент фонд продав 820 тисяч тонн зерна на загальну суму в 956 мільйонів гривень. Ще на 4 мільйони продав фонд муки.

Проте самі аграрії на фонд і інших державних операторів не сподіваються і засоби на посівну намагаються привернути за рахунок продажу запасів зерна, які залишилися у господарств. «Ми себе самі забезпечуємо дешевим паливом, купили безпосередньо у Кременчуцького НПЗ по 4,34 гривен за літр. Це дешевше, ніж те, що нам пропонує Кабінет Міністрів», — говорить Іван Самойленко, директор підприємства «Янтар» (Полтавська область).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

Українцям стали менше давати в борг

29 травня 2017, 14:25

Під українські держбанки хочуть створити спеціальну компанію

25 травня 2017, 08:36

Останні новини за сьогодні: