Новини / Економіка / Ціни на бензин в Україні стабілізувалися
19 червня 2007, 08:35
Розмір шрифта: А А А

Ціни на бензин в Україні стабілізувалися

Ціни на бензин в Україні стабілізувалися, ціни, бензин, Україна, дизельне паливо, Юлія Тимошенко, Віктор Янукович, Мінпаленерго, Юрій Бойко, Укртранснафта, Анатолій Кінах
Ціни на бензин в Україні стабілізувалися

За минулий робочий тиждень (11-15 червня) ціни на бензин в Україні стабілізувалися, при цьому вартість дизельного палива навіть знизилася на 0,8%. Про це свідчать дані компанії UPECO. Зокрема, роздрібні ціни на низькооктановий А-76/80 збереглися на рівні 3,84 грн./л. Максимальна ціна на бензин цієї марки спостерігалася в Донецькій (4,08 грн./літр) і Київській (3,95 грн./літр) областях, а також в Автономній Республіці Крим (3,91 грн./літр), а мінімальна — в Полтавській (3,75 грн./літр), Черкаській (3,76 грн./літр), і Харківській (3,73 грн./літр) областях України. Що ж до оптової вартості низькооктану, то вона зросла за тиждень з 4,714 тис. грн. за тонну до 4,716 тис. грн. за тонну.

Середні роздрібні ціни на бензин А-92 теж не змінилися, зберігшись на рівні 4,30 грн./літр. Ціна на пальне цієї марки в максимумі зафіксована в АРК (4,37 грн./літр), а також у Донецькій (4,38 грн./літр) і Миколаївській (4,33 грн./літр) областях, а в мінімумі — у Чернігівській (4,27 грн./літр), Кіровоградській і Харківській (4,25 грн./літр відповідно). Крупнооптові ціни на бензин А-92 знизилися в середньому з 5,055 тис. грн. за тонну до 5,041 тис. грн. за тонну. Що ж до середніх цін на бензин марки А-95 в роздрібі, то протягом минулого тижня вони залишалися на рівні 4,57 грн./літр. Найвищі ціни на бензин цієї марки наголошувалися в Криму (4,67 грн./літр), в Донецькій (4,63 грн./літр) і Дніпропетровській (4,64 грн./літр) областях. А мінімальні ціни на даний вид палива були зафіксовані в Черкаській (4,27 грн./літр), а також у Харківській і Кіровоградській (4,25 грн./літр) областях країни.

При цьому оптові ціни на бензин А-95 впали з 5,165 тис. грн. за тонну до 5,150 тис. грн. за тонну. Що ж до дизпалива, то воно подешевшало за тиждень у середньому на 0,3 грн.: з 3,70 грн./літр до 3,67 грн./літр. По Україні ціни на ДТ склали: максимум — в Криму (3,84 грн./літр), у Київській (4,03 грн./літр) і Донецькій (4,11 грн./літр) областях; мінімальні — у Черкаській (3,57 грн./літр), Запорізькій, Закарпатській, Харківській і Полтавській (по 3,59 грн./літр). У крупному опті ціни на дизельне паливо піднялися з 3,810 тис. грн. за тонну до 3,825 тис. грн. за тонну. Варто відзначити, що секретаріат експертно-аналітичної групи (ЕАГ) по ринку нафтопродуктів при Кабінеті міністрів України заявив, що вислови деяких політиків про екстремальне підвищення цін на нафтопродукти в країні на тлі падіння світових цін не відповідає дійсності.

За даними ЕАГ, з початку 2007 року ціни на бензин А-95 на європейському ринку не знижувалися. Більш того, з початку 2007 року вони виросли на $272 за тонну, або на 54,6%. Так, якщо в січні тонна бензину марки А-95 в Європі коштувала $498, то вже в березні вона склала $632, а в травні – $770

 

З кінця січня поточного року, наголошується в заяві, оптові ціни на паливо в Україні поступово знижувалися, і надалі були стабільно нижче за показники європейського ринку. Нагадаємо, 14 червня Юлія Тимошенко заявила, що в Україні ціни на бензин і дизельне паливо значно збільшилися, тоді як світові ціни, навпаки, знижуються.

Днем раніше прем‘єр-міністр Віктор Янукович звернувся до Мінпаливенерго з пропозицією ввести товарну інтервенцію за рахунок вітчизняних ресурсів на ринку низькооктанових бензинів і дизельного палива. Також він доручив міністру палива і енергетики Юрію Бойку тримати під контролем ситуацію з цінами на нафтопродукти і провести нараду з нафтотрейдерами і власниками НПЗ щодо цінової політики.

У свою чергу Юрій Бойко заявив, що ціни на пальне в Україні середні, і уряд вже здійснює інтервенції для того, щоб стримати їх зростання. «Ми вже проводимо інтервенції за рахунок державної кампанії «Укртранснафта», ми купили додаткові об’єми нафти, переробили їх і маємо надлишок нафтопродуктів, що вже саме по собі є товарною інтервенцією. Якщо є такий надлишок продукції, вже це страхує нас від спекулятивної складової, яка може виникнути, якщо продукту не вистачає. Я запевняю, що це здійснюватиметься і надалі», — відзначив Бойко. Що ж до зростання цін на бензин марки А-95, то, за словами міністра, таке зростання обумовлене ринковими умовами, зокрема, високими цінами на нафту на Лондонській біржі.

Примітно, що наприкінці травня міністр економіки України Анатолій Кінах заявляв, що червні ціни на нафтопродукти в Україні виростуть в середньому на 6-7%, нагадавши при цьому, що в травні вони також виросли на 6-7%. Назвати причину такого зростання цін глава Мінекономіки не зміг, проте відзначив, що передумов для формування дефіциту нафтопродуктів на українському ринку немає. «Ми залишаємо в силі прогноз, що травні буде перероблено 1,3 млн. т нафти і газоконденсату… Нафтопродукти є в достатній кількості», — сказав він.

На сьогоднішній день два з шести українських нафтопереробних заводів (Одеський і Херсонський) знаходяться на реконструкції. При цьому в січні-травні 2007 р. українські НПЗ скоротили переробку нафти в порівнянні з відповідним періодом 2006 р. на 5,1% — до 5,634 млн тонн. За даними секретаріату уряду, підприємства скоротили закупівлю російської нафти в січні-травні 2007 р. на 7,1% — до 4,513 млн т, а закупівля української нафти зросла на 3,5% — до 1,183 млн тонн. В цілому постачання нафті на НПЗ знизилися за 5 місяців 2007 р. на 5,1% — до 5,696 млн тонн. Місткість ринку нафтопродуктів України складає 3 млрд доларів у роздрібних цінах на рік. Щорічно Україна споживає близько 16 млн т нафтопродуктів, з них 5 млн т бензину, 5 млн т дизпалива і 6 млн т мазуту. За даними Мінпаливенерго, імпортні нафтопродукти в загальному об'ємі споживання складають 30-35%. Третина з них ввозиться з Росії, а інші поставляються нафтопереробними підприємствами Білорусі, Литви, Болгарії.

 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: