Новини / Економіка / Британія інвестувала в Україну майже $ 2 млрд
3 лютого 2017, 11:19
Розмір шрифта: А А А

Британія інвестувала в Україну майже $ 2 млрд

Британія інвестувала в Україну майже $ 2 млрд, інвестиції, Великобританія, Україна, Brexit
Британія інвестувала в Україну майже $ 2 млрд

Brexit відкриває перед двома країнами нові можливості

На сьогоднішній день загальний портфель інвестицій Великобританії в економіку України становить 1,9 мільярда доларів, а в минулому році британський бізнес профінансував українські інвестпроекти ще на $ 100 млн, — заявив в ході круглого столу, що відбувся за підтримки Української аграрної конфедерації (УАК), голова правління фонду розвитку конкуренції Сергій Цивкач.

За його словами, незважаючи на ряд труднощів і Brexit, між двома країнами не тільки зберігаються взаємовигідні перспективні співпраці, а й відкриваються нові можливості поглибити і наростити обсяг інвестицій.

Як пояснив під час круглого столу пер Палати Лордів Британії лорд Девід Еванс, коментуючи перспективи Brexit і подальшої інвестполітики брітанскогого бізнесу, насправді вихід країни з Євросоюзу розв‘язує Лондону руки, і він сам зможе безпосередньо і без погоджень з Брюсселем визначати «Насправді Brexit для наших країн (України та Британії. — Ред.) — це нові можливості … Перед нами відкриваються перспективи поглибити співпрацю і збільшити обсяг інвестицій в Україну», — сказав британський парламентарій.

Він також додав, що серед сфер, які становлять інтерес для британського бізнесу для інвестування — IT-технології, агросектор, енергетика, видобувна промисловість та ін.

За словами експерта в сфері стратегічного розвитку, керівника напряму стратегічних проектів в Університеті Халла, CEO Integrative Media Ltd, The Financial Times Group (1996-2014) Алана Спенс, британський бізнес зацікавлений нарощувати інвестпортфель в українські проекти, а Brexit може тільки посприяти зближенню України і Британії, і бізнес-середовище сьогодні не тільки готується до адаптації під нові реалії, а й уже дивиться в завтрашній день на перспективу.

Коментуючи перспективи збільшення обсягів фінансування з боку британського бізнесу в український АПК, голова УАК, нардеп Леонід Козаченко зазначив: «Україна зараз виходить на лідируючі позиції в світі як найбільший експортер продовольства. Ми шукаємо ринки збуту аграрної продукції. Один з кращих ринків — це Африка, і ми знаємо, що там є свої особливості. Ми можемо разом з Великобританією об’єднати зусилля для того, щоб наша співпраця на цьому ринку була більш продуктивною».

Також народний депутат додав, що на тлі Brexit Україна і Британія повинні не чекати, а вже сьогодні вибудовувати нові економічні відносини, поглиблювати їх і переходити до практичної реалізації інвестпроектів для взаємної вигоди.

Нагадаємо, днями у Великобританії парламент підтримав законопроект про Brexit, який дасть прем‘єр-міністру Терезі Мей в травні поточного року запустити процедуру виходу країни з Євросоюзу.

Раніше Палата громад британського парламенту прийняла покроковий план уряду Великобританії щодо виходу країни з Євросоюзу, а перед цим Верховний суд Великобританії зобов’язав британський кабмін отримати дозвіл парламенту для запуску механізму Brexit. У відповідь на таке рішення Феміди Британії Тереза ??Мей заявляла, що її Кабмін не планує змінювати терміни запуску Brexit.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: