Новини / Економіка / Світові ціни на рис виросли на 50%
1 квітня 2008, 09:08
Розмір шрифта: А А А

Світові ціни на рис виросли на 50%

Світові ціни на рис виросли на 50%, Ціна, рис, ООН, урожай, Азія, експорт, криза
Світові ціни на рис виросли на 50%

Ціна на рис за останні два роки подвоїлася. Експерти серйозно стурбовані тим, що за минулий місяць ціна на рис на світовому ринку підскочили в половину. У деяких азіатських країнах вже почав відчуватися брак цього злака, на цьому грунті починаються голодні хвилювання.

Власті Філіппін попросили допомоги ООН, заявляючи, що вже дуже скоро вони не зможуть утримати ціни на рис в прийнятних рамках. Якщо ООН не надасть продовольчої допомоги, то в цій країні, по заявах її уряду, вже незабаром можуть початися голодні бунти.

Ціни на рис на світових товарних ринках за останній місяць виросли в половину. А за два роки подвоїлися. У інших країнах Азії також починаються проблеми з постачаннями рису населенню. У В‘єтнамі, головному світовому експортерові рису, сьогодні заявили, що збираються понизити об’єми його продажів цього року, оскільки на перший урожай 2008 року напав невідомий вірус, і багато посівів загинули.

Головною причиною зростання цін на рис експерти бачать зростання цін на паливо, добрива і що інші составніфермерської праці. Треба сказати, що свою роль також зіграла і екологічна криза, яка поступово починається в світі. Зміни клімату ведуть до того, що землі поступово стають непридатними для вирощування рису і інших схожих культур. Світова фондова криза також підстібає ціни на продукти харчування в світі. Інвестори більше не вірять в стабільність банків і починають скуповувати продовольство і ресурси для того, щоб перепродувати їх пізніше дорожче, це створює певний дефіцит на ринках через це і росте ціна.

За останні декілька місяців подорожчали майже всі продовольчі товари. У країнах Азії поступово починається голод. Регіон Африки, який і раніше знаходився в постійному стані браку продуктів, тепер ризикує опинитися без допомоги ООН і інших гуманітарних організацій, які не можуть купувати продовольство по високих цінах.

У деяких країнах вже спалахують голодні бунти. Так в Єгипті в чергах за хлібом і під час демонстрацій загинули вже більше 10 чоловік. Експерти прогнозують тільки більше збільшення цін на продовольство, але тоді налагоджена система гуманітарної допомоги може дати збой і дуже багато країн опиняться на межі голоду.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: