Новини / Економіка / Експерт розповів, чим загрожує продаж техніки без касового апарату
21 травня 2017, 19:25
Розмір шрифта: А А А

Експерт розповів, чим загрожує продаж техніки без касового апарату

Експерт розповів, чим загрожує продаж техніки без касового апарату, техніка, правила продажу, касовий апарат
Експерт розповів, чим загрожує продаж техніки без касового апарату

Увійшли в дію нові правила з продажу техніки. Відтепер побутові товари мають право продавати лише через касовий апарат. У списку Кабміну опинилося понад 300 найменувань товарів. Серед таких холодильники, плити, котли, принтери, сканери ноутбуки та телефони.

«У мене виникають сумніви, чи виконуватиметься постанова Кабміну в реальності. Якщо мова йде про зрівняння умов на ринку продажу електронних виробів, то прийняття постанови — позитивна тенденція. Адже і великі мережі з продажів техніки, і малі мають працювати на рівних умовах. Постанова також не зрівняє ціни на техніку у великих і малих мережах», — розповідає Gazeta.ua директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Дрібні підприємці свій бізнес не згорнуть. Вони підуть у тінь, прогнозує експерт.«Фактично єдиний результат цієї постанови — утинізація бізнесу та збільшення корупційної складової. Малі, іноді й великі мережі з продажів електроніки ввозять товар «в чорну». Вони не платять податки на стадії ввезення товару в країну та податку на продаж. Постанова Кабміну цю ситуацію не змінить. Більше того, малі підприємці завищать ціни на свій товар. До єдиного податку, який вони зараз платять, буде додана корупційна складова. Адже малі та середні підприємці будуть змушені заплатити ще й за те, щоб ніхто до них не приходив з перевірками», — каже фахівець.

За виконанням постанови наглядатиме Державна фіскальна та податкова служби. Порушення постанови каратиметься штрафом у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Якщо недобросовісний підприємець не виконує закон, то він взагалі не має права реалізовувати такий вид товару. Відтак мова йде про максимальну санкцію — конфіскацію техніки. Але це відбуватиметься вкрай рідко. Ніхто цього робити не буде», — прогнозує Олексій Дорошенко.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні посилили правила торгівлі

8 травня 2017, 13:14

Українські інтернет — магазини будуть позбавлятися від техніки

17 березня 2017, 17:07

США виділить Україні гроші на реформи

15 березня 2017, 17:58

Останні новини за сьогодні: