Новини / Економіка / Світовий банк назвав чотири ключові реформи для України
9 квітня 2017, 18:20
Розмір шрифта: А А А

Світовий банк назвав чотири ключові реформи для України

Світовий банк назвав чотири ключові реформи для України, економічне відновлення, реформи, Світовий банк
Світовий банк назвав чотири ключові реформи для України

Для прискорення економічного відновлення Україні потрібно, насамперед, провести пенсійну, земельну, медичну та антикорупційну реформи. Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Кахконен нагадала, що на початку тижня Світовий банк оприлюднив оновлений економічний аналіз, який підтвердив зростання української економіки на 2,3% у 2016 році. Тим не менш, цей показник залишається скромним, тим більше, що частково зростання було забезпечено рекордним урожаєм, зумовив зростання економіки в четвертому кварталі року на 4,8%.

«Враховуючи нинішні темпи і несприятливу кон‘юнктуру на зовнішніх ринках, блокаду в Донбасі та інші чинники, на 2017 рік ми прогнозуємо також незначне зростання в 2%. Для того щоб прискорити темпи економічного зростання і досягти стійкого відновлення, слід впроваджувати реформи. Інших рецептів немає», — зазначила Кахконен.

За словами менеджера Світового банку, є чотири реформи, які можуть стати вирішальними для оздоровлення української економіки. «Перша — це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива — 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс», — зазначила директор. За її словами, майже 70% українських пенсіонерів живуть за межею бідності і потребують захисту держави.

«Другий за важливістю, на наше переконання, є земельна реформа. Вона вимагає значних трансформацій, але і сама може стати суттєвим поштовхом для зрушень в разі успішної реалізації. Скасування мораторію, підготовка та відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій в державу», — підкреслює менеджер СБ.

Третьою найважливішою реформою Кахконен називала реформу охорони здоров’я.

«Система фінансування сфери вкрай неефективна: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП — значно більше, ніж яка-небудь країна зі схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільним. І це питання не лише неефективного використання бюджетних коштів, але й опосередкованих економічних втрат — збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%», — наголошує директор.

Ще однією ключовою реформою Кахконен вважає антикорупційну реформу, якої складності очевидні для всіх, в тому числі — для приватних інвесторів.

Раніше регіональний директор Світового банку заявила, що реалізацію проектів банку в Україні затримують на всіх рівнях.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Світовий банк підтримав проект пенсійної реформи

31 травня 2017, 17:28

Трамп закликав світових лідерів телефонувати йому на мобільний

31 травня 2017, 10:16

Українці живуть на 11 років менше, ніж європейці – Світовий банк

29 травня 2017, 09:56

Останні новини за сьогодні: