Новини / Економіка / Що може бути з вкладами в національній українській валюті в 2014 році
9 січня 2014, 08:48
Розмір шрифта: А А А

Що може бути з вкладами в національній українській валюті в 2014 році

Що може бути з вкладами в національній українській валюті в 2014 році, банківський внесок, національна валюта, депозит, дохід, курс гривні
Що може бути з вкладами в національній українській валюті в 2014 році

Після того, як 2013 рік завершився бурхливими політичними та економічними подіями, українці змушені були замислитися над тим, яким чином не тільки зберегти, але і примножити свої заощадження в новому 2014 році. У першу чергу це стосується заощаджень у національній валюті.

Сьогодні українські банки пропонують досить високі доходи за депозитами у гривні, які становлять від 10 до 15% річних. Якщо враховувати мінімальний рівень інфляції і стабільний курс девальвації гривні у 2013 році (2,77%), то це просто фантастичні цифри.

Приміром, американські та англійські банки пропонують доходи всього 2% річних, а турецькі і російські від 5 до 8%. Це сталося з причини того, що українське керівництво тримало курс національної валюти до останнього, незважаючи на пропозиції МВФ щодо його лібералізації взамін на отримання кредиту.

Експерти вважають, що реальний ринковий курс, якщо він не підтримувався б Нацбанком, мав би становити від 9 до 16 UAH/USD, а при обвалі міг би досягти і 20 UAH/USD. Це в першу чергу пов'язано з мінімальним розміром міжнародних резервів України.

До кінця цього року, за останніми прогнозами Moodys, долар може коштувати 8,5 гривні при її трьох відсотковій девальвації і 2-3 відсотковій інфляції. З цієї причини в 2014 році за найоптимістичнішим сценарієм, вклавши свої гривні в банк, можна буде отримати дохід від 7 до 10%. Якщо ж курс гривні знизиться до 8,8-9 UAH/USD, то отримані відсотки практично тільки компенсують девальвацію.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Скільки грошей українці зберігають на депозитах

4 червня 2017, 20:15

Останні новини за сьогодні: