Новини / Економіка / Українським банкам дали рік, щоб вони навчилися заробляти
29 листопада 2016, 16:52
Розмір шрифта: А А А

Українським банкам дали рік, щоб вони навчилися заробляти

Українським банкам дали рік, щоб вони навчилися заробляти, банківський сектор, проблема капіталізації, прибутковість
Українським банкам дали рік, щоб вони навчилися заробляти

Міжнародний валютний фонд вже точно не виділить Україні до кінця 2016 р. третій кредитний транш в розмірі $1,3 млрд. через те, що наша країна не виконала його базових умов.

Відповідну заяву 28 листопада зробила голова Нацбанку Валерія Гонтарева в ході зустрічі з головами правлінь найбільших банків країни, повідомив один з учасників зустрічі.

І уточнив, що при цьому регулятор зберігає свій інфляційний прогноз в 12% (плюс/мінус 3%). Розраховуючи, що він буде досягнутий за рахунок зниження споживання населення.

“Ситуацію в банківському секторі регулятор поки оцінює як стабільну. Нам повідомили, що по першій 20-ці найбільших банків проблема капіталізації знята. У другій двадцятці договори про капіталізацію вже підписані з 2-3 банками, за середніми банкам в роботі знаходиться 10 угод по капіталізації. А малі банки ще не тестувалися, тому говорити про капіталізацію ще рано”, – розповів заступник голови правління одного з банків.

Він також повідомив, що заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що Нацбанк в наступному році планує змінити методи нагляду за банками.

“На перше місце буде ставитися ефективність роботи. А саме – прибутковість. Банкам сказали, що 2017 року вони повинні завершити без збитків. Тобто, як мінімум, вийти в нуль. І натякнули на те, що збиткові банки, які не зможуть вийти на беззбитковість, опиняться в зоні ризику. Можуть бути виведені з ринку або буде ставиться питання про зміну менеджменту”, – відзначило джерело.

І зауважив, що чиновники не пообіцяли видавати банкам рекомендації щодо пріоритетів роботи, які дозволять фінустановам підвищити свою прибутковість.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Високий статус. Чим корисні елітні банківські карти

30 травня 2017, 10:43

Останні новини за сьогодні: