Новини / Економіка / Аптеки лякають українців дефіцитом деяких ліків
18 лютого 2017, 13:51
Розмір шрифта: А А А

Аптеки лякають українців дефіцитом деяких ліків

Аптеки лякають українців дефіцитом деяких ліків, дефіцит ліків, фармацевти, система держрегулювання цін
Аптеки лякають українців дефіцитом деяких ліків

Аптекарі лякають українців насувається дефіцитом ліків. З 1 квітня з продажу, нібито, може зникнути чимало препаратів. Серед причин фармацевти називають систему держрегулювання цін, покликана забезпечити доступність медикаментів для населення.Фахівці вважають, що найбільш ефективні оригінальні ліки можуть зникнути з продажу. Ними почнуть торгувати з-під поли і втридорога, каже президент Фонду допомоги онкохворим дітям Валентина Маркевич.

«Після 1 квітня розквітне тіньовий ринок ліків, на які держава ввела цінове регулювання. Препарати будуть завозити і реалізовувати через онлайн-аптеки, міжнародні організації. Наприклад, під загрозою зникнення сальбутамол для лікування бронхіальної астми, який на 90% дорожче, ніж референтна ціна в Україні на ліки з аналогічною діючою речовиною», — вважає Маркевич.

Як пояснив відповідальний секретар Національної медичної палати України Сергій Кравченко, референтні ціни на ліки встановлюються шляхом виведення середньої вартості на базі даних про ціни на аналогічні препарати в конкретній формі випуску (таблетки, ампули тощо) і дозуванні. Дані аналізуються за кільком обраним країн, розташованих по сусідству з Україною (Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Латвія, Угорщина).
«Дані можна брати як з оригінальним патентованим препаратів, так і по їх більш дешевими копіями, так званим генериків», — пояснює Кравченко.

Оператори ринку і експерти б‘ють на сполох, вважаючи, що виробники дорогих оригінальних ліків не погодяться знизити ціни під диктовку чиновників і просто не зможуть постачати свою продукцію в Україну. Зокрема, мова йде про препарати будесонида, сальбутамолу, метформіну, гликлазида, амлодипіну, бісопрололу, спіронолактону.

При цьому в Моз причин для можливого дефіциту в аптеках не бачать.

«Підстав для того, щоб ліки зникали немає. Наш проект «Доступні ліки» буде починати роботу з першого квітня, виділено 500 млн грн», — заявив раніше заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.
Відповідно, за словами Маркевич, умовно ліки можна розділити на три групи. Перша — препарати, вартість яких укладається у референтну ціну. Друга група — препарати, ціна яких вписується в максимально допустимий межа націнки в 35%. Третя група — ті, що не вписуються нікуди і, отже, не можуть продаватися в Україні.

«Препарати з націнкою до 35% (відносно референтної ціни) залишаться у продажу. Все, що буде коштувати дорожче, за логікою уряду, має зникнути. Залишки цих ліків аптеки повинні розпродати до квітня, а далі — невідомо, як ці препарати можуть продаватися в Україні. Формально вони будуть під забороною», — каже Маркевич.
Крім того, за її словами, не завжди можна точно визначити референтну ціну ліків.

Як відомо, Моз 23 січня 2017 року своїм наказом №53 затвердив реєстр граничних оптово-відпускних цін на 21 міжнародну непатентовану назву ліків, вартість яких буде компенсуватися українцям з бюджету (реімбурсація). Мова йде про препарати для лікування трьох груп захворювань: серцево-судинні (гіпертонія), бронхіальній астмі та цукровому діабету ІІ типу.

Порядок регулювання цін і відшкодування їх вартості з бюджету затверджено постановами Кабміну в листопаді минулого року (№862 і №863). Держрегулювання цін було запущено з 1 січня 2017 року, але потім і він, і відшкодування вартості ліків перенесли на 1 квітня. Держава регулює вартість ліків, фіксуючи їх максимальну ціну допомогою реферування (вибору найнижчої вартості препарату в обраних країнах).
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні

31 травня 2017, 10:30

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

В Україні не вистачає «доступних» ліків

16 травня 2017, 19:41

Дефіцит держбюджету знизився до 10 млрд гривень

27 квітня 2017, 16:56

Останні новини за сьогодні: