Новини / Економіка / Дефляція в Китаї спостерігається третій місяць підряд
17 травня 2009, 08:09
Розмір шрифта: А А А

Дефляція в Китаї спостерігається третій місяць підряд

Дефляція в Китаї спостерігається третій місяць підряд, Китай, поставки на експорт, економічне зростання, Дефляція, фінансова криза, Джордж Сорос, Сполучені Штати, американський долар, ВВП
Дефляція в Китаї спостерігається третій місяць підряд

Китай скоротив в квітні постачання на експорт на 22,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року проти 17,1% в березні, свідчать офіційні дані. Імпорт минулого місяця знизився на 23%.

 

Таким чином, ситуація в зовнішній торгівлі Китаю, яка є одним з основних чинників, що впливають на темпи економічного зростання країни, поки залишається невизначеною і не демонструє ознак поліпшення.

Згідно з іншими даними, в квітні в Китаї було зафіксовано зниження споживчих цін на 1,5% в порівнянні з тим же місяцем минулого року. Дефляція наголошується в країні вже три місяці підряд. Тільки за квітень зниження цін склало 0,2% проти 0,3% в березні.

В той же час економісти не схильні проявляти особливого неспокою із цього приводу, оскільки чекають поступового відновлення зростання економіки, що дасть можливість китайському ЦБ посилити денежно- кредитну політику.

Сорос вважає, що США поступиться світове панування Китаю

Світова фінансова криза йде на спад, стимулюючі заходи урядів здобули ефект. І першими вийдуть з економічної стагнації країни азіатського регіону. Про це повідомив в понеділок в інтерв'ю німецькій газеті мільярдер, знаменитий американський фінансист Джордж Сорос, пише газета GZT.ru.

«Вільне падіння економіки зупинилося, вдалося уникнути краху фінансової системи. Національні програми допомоги банківській системі починають давати позитивний ефект», — заявив Джордж Сорос німецькою Frankfurter Allgemeine Zeitung daily.

Проте, на думку мільярдера, в світі зміниться розстановка сил. Сорос передрікає, що Китай замінить Сполучені Штати як «локомотив зростання світової економіки».

На його думку, ослаблення долара продовжиться, але серйозної зміни співвідношення європейської і американської валюти чекати не слід. Крім того, криза наочно продемонструвала, що входження в єврозону стало великою перевагою для «слабких» країн.

Проте, Джордж Сорос упевнений, що ні євро, ні юань не в змозі поки замінити американський долар. З цією точкою зору частково згодні американський економіст, володар Нобелівської премії Пол Робін Кругман.

За його словами, Китаю не слід поспішати проголошувати юань, або ренмінбі (RMB), єдиною валютою для розрахунків в Азіатському регіоні. На даному етапі економічного розвитку країни це може привести до серйозних проблем, цитує Кругмана Reuters.

В той же час економіст вважає, що складно прогнозувати ситуацію по відновленню світової економіки, якщо Китай продовжить рости нинішніми темпами. Нагадаємо, що, по прогнозах Міжнародного валютного фонду, в 2009 році Китай збільшить свій ВВП на 6,9%.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: