Новини / Економіка / Які умови потрібно виконати Україні для отримання кредиту МВФ
31 жовтня 2013, 18:10
Розмір шрифта: А А А

Які умови потрібно виконати Україні для отримання кредиту МВФ

Які умови потрібно виконати Україні для отримання кредиту МВФ, місія МВФ, Україна, обмінний курс, зовнішнє фінансування, незалежний аудит банків, макроекономічна ситуація
Які умови потрібно виконати Україні для отримання кредиту МВФ

Під час останнього візиту в Україну місія МВФ оцінила макроекономічну ситуацію в країні і виділила такі виклики, як негнучкий обмінний курс, постійна втрата валютних резервів, відшкодування ПДВ за допомогою векселів і ін

Уряд України і експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) продовжать консультації, спрямовані на розробку досить амбітного пакету заходів, покликаного впоратися з усіма викликами, які стоять перед Україною, йдеться в заяві МВФ.

«Влада країни розробляють пакет пропозицій щодо економічної політики, спрямований на коригування зовнішньоекономічних дисбалансів та активізацію економічного зростання… Місія підкреслює необхідність забезпечення істотного прогресу за всіма зазначеними напрямами економічної політики», — наголошується в документі.

Згідно із заявою, економіка України демонструє ознаки поліпшення, проте залишаються суттєві виклики. «Обмежена гнучкість обмінного курсу, великий дефіцит бюджету і значні квазі-фіскальні втрати в енергетичному секторі зумовили суттєвий дефіцит рахунку поточних операцій і постійну втрату валютних резервів. Жорстка монетарна політика та адміністративні заходи на підтримку обмінного курсу, ймовірно, будуть і надалі стримувати інвестиції і гальмувати економічне зростання», — зазначається в заяві.

Крім того, у МВФ зазначають, що потреба суттєвого зовнішнього фінансування є одним з найбільш слабких ланок економіки України.

Згідно із заявою, дефіцит бюджету сектору загальнодержавного управління за прогнозами повинен вирости в 2013 році до 5,75% ВВП, з яких до 1,25% ВВП відповідає обсягу офіційно визнаної заборгованості з відшкодування ПДВ та фінансування витрат, які повинні бути оформлені недавно впровадженими векселями.

«Місія вітає поставлену владою мета погасити цю заборгованість, однак рекомендує робити це традиційними методами, оскільки використання векселів підірве фіскальні показники в наступні роки», — наголошується в заяві.

Також МВФ рекомендує проведення незалежного аудиту банків України, щоб перевірити якість та відповідність класифікації позик, формування резервів та застави.

«Довіра до банківської системи зросла. Високий середній рівень показника достатності капіталу є буфером проти ризиків. Великий обсяг негативної валютної позиції скорочується, однак, необхідно забезпечити подальший прогрес в цьому напрямку. Місія рекомендувала використовувати проведення незалежного аудиту банків для того, щоб перевірити якість та відповідність класифікації позик, формування резервів та застави», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, місія МВФ на чолі з Миколою Георгієвим з 17 по 29 жовтня оцінювала макроекономічну ситуацію в Україні, обговорювала з представниками влади плани на короткостроковий і середньостроковий періоди.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: