Новини / Економіка / Борги українців оцінили в 424 мільярди
30 червня 2008, 08:18
Розмір шрифта: А А А

Борги українців оцінили в 424 мільярди

Борги українців оцінили в 424 мільярди, борги, українці, мільярди гривень, заборгованість, житлово-комунальні послуги
Борги українців оцінили в 424 мільярди

Борг українців в цілому складає 424 мільярди гривень. При цьому одній найістотніших залишається заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг. На початок травня вона хоч і зменшилася на 5%, але склала 7,772 мільярда гривень, відзначають експерти газети Коментарі.

Видання з посиланням на ГЛАВКРУ пише, що минулого року вітчизняні комунальні підприємства відключили від теплопостачання 4 тисячі боржників, а 65,7 тисяч абонентам (2%) за борги перекрили воду.

У доповіді ГЛАВКРУ наголошується, що існуючі технології не дозволяють позбавляти комунальних послуг більшість боржників.

Таким чином, на сьогоднішній день відсутній дієвий механізм, який міг би забезпечити повноту розрахунків. Тим більше, якщо врахувати, що мораторій на стягування пені за невчасну сплату комунальних послуг був введений ще в 1996 році. І діятиме до повного погашення зарплатових боргів. А вони, здається, взагалі незламні. За даними Держкомстату, на 1 квітня їх сума склала 692,4 мільйона гривень, — пише видання.

Серед фінансових установ більше всього українці позичали у банків. За даними Нацбанку, кредитування фізліц в 2007 році виросло на 97,8%, перевищивши 155,54 мільярда гривень. На кінець минулого року сума кредитів, виданих кредитними союзами, досягла 4,5 мільярда гривень, збільшившись в порівнянні з 2006 роком на 74% (2,6 мільярда гривень). Дрібнішими сумами громадяни розживалися в ломбардах, позичивши у них в цілому більше 1,4 мільярдів гривень.

Втім, найголовнішим провокатором, що штовхає українців до боргової ями, залишається влада. Саме вона з року в рік збільшує державний борг, який у результаті лягає на кожного громадянина, — пише видання.

Згідно інформації Міністерства фінансів, за станом на 30 квітня цього року прямий і гарантований борг України складав трохи більше 17, 606 мільярда доларів, або 88, 911 мільярда гривень. Найближчим часом Мінфін має намір вийти на зовнішній борговий ринок і привернути ще 0,5 мільярда доларів для фінансування бюджетного дефіциту. У результаті, всі позичені засоби ляжуть на плечі майбутніх поколінь, — відзначає газета.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: