Новини / Економіка / У Нацбанку достатньо важелів, щоб утримати гривню, — банкір
18 липня 2015, 11:41
Розмір шрифта: А А А

У Нацбанку достатньо важелів, щоб утримати гривню, — банкір

У Нацбанку достатньо важелів, щоб утримати гривню, - банкір, валютний ринок, Ігор Гах, зміцнення гривні
У Нацбанку достатньо важелів, щоб утримати гривню, — банкір

У разі відсутності будь-яких сильних зовнішніх і внутрішніх економічних шоків, у Національного банку достатньо засобів, методів і важелів впливу на ринок для утримання курсу в заданому коридорі. Про це повідомив Ігор Гах, директор по неторгових операціях банку VTB (Україна).

“Що стосується альтернативного валютного ринку, то він буде досить волатильним і ми зможемо побачити значні коливання курсу на кілька гривень. Але в середньостроковій перспективі він буде прагнути до зближення з курсом на міжбанківському валютному ринку України”,- додав він.

До того ж, серед факторів, які будуть впливати на курс валют необхідно виділити прогнозоване глобальне зміцнення долара проти світових валют внаслідок посилення монетарної політики ФРС США.

“На жаль, в даний період економічної та політичної турбулентності складно робити прогнози на тривалий термін”, – додав він.

Експерт також зазначає, що серед факторів, які можуть значно вплинути на курс можуть бути такі, як: розвиток ситуації на сході країни, досягнення домовленості із зовнішніми кредиторами України про реструктуризацію боргів, виконання урядом кроків в рамках узгодженої з МВФ програми реформ, узгодження ціни на газ, політика регулятора у сфері лібералізації або збереження поточних обмежень на зняття готівки з рахунків у банках та обмеження на покупку готівкової валюти населенням.

На його думку, негативний сценарій буде надавати значний психологічний тиск на курс і не дасть можливості залучати іноземні інвестиції в країну.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: