Новини / Економіка / Економічне зростання України може досягти 4,2% в 2021 році — Світовий банк
20 листопада 2019, 10:46
Розмір шрифта: А А А

Економічне зростання України може досягти 4,2% в 2021 році — Світовий банк

Економічне зростання України може досягти 4,2% в 2021 році - Світовий банк, інфляція, фінансування для фермерів, ринок землі, економічне зростання
Економічне зростання України може досягти 4,2% в 2021 році — Світовий банк

Якщо ключові реформи будуть просуватися, економічне зростання нашої країни складе 3,7% в 2020 році і досягне 4,2% в 2021 році. Про це говорить прогноз Світового банку.

«В минулому році наш прогноз був 2,7%, в першому півріччі 2019 го ми його поліпшили до 3,3%, оскільки ситуація покращилася за рахунок позитивного впливу зовнішніх і внутрішніх факторів — високого врожаю, зростання оптової торгівлі та транспорту», — говорить Анастасія Головач, старший економіст Світового банку. Крім того, допомогли перекази з-за кордону.

Банкіри називають це хорошим темпом, проте зростання капітальних інвестицій поки що недостатній для швидкого економічного зростання. «Економіка України показує сильні досягнення в 2019 році, — каже директор Світового банку у справах України, Білорусі, і Молдови Сату Кахонен. — У першій половині року вона зросла на 3,6%, а в третьому кварталі на 4,2%. Якщо так буде тривати, частина населення, що знаходиться за межею бідності, скоротиться до 14,7%».

Для порівняння, в 2018 році це число становило 16,8%, а в 2015 році — 27%. Банкіри говорять, що допомогло зростання реальної заробітної плати на 9,5% і споживання. Втім, уточнюють в звіті — трудова міграція залишається високою, грошові перекази від людей, які працюють за кордоном, за січень-вересень 2019 зросли на 12% в порівнянні з минулим роком.

Державну фіскальну і монетарну політики назвали «зваженими»: завдяки ним вдалося приборкати інфляцію (зменшилася з 9,8% в 2019 до жовтневих 6,5%), знизити процентні ставки і полегшити державний борг. Цьому сприяло, в тому числі, і зміцнення гривні.

Щоб забезпечити подальше зростання, банкіри радять уряду і Нацбанку створити прозорий і ефективний ринок землі, демонополізовать газовий сектор шляхом поділу НАК «Нафтогаз України» і скоротити частину непрацюючих кредитів в державних банках.

Про ринок землі говорили окремо. Фарук Кхан, провідний економіст організації, назвав мораторій на продаж землі «перепоною для виконання потенціалу України щодо економічного зростання».

"В Україні фермер виробляє на 440 доларів з одного гектара. У Польщі ця цифра становить 1100 доларів, в Німеччині — 1700, у Франції — 2400, — говорить він. — За нашими розрахунками зняття мораторію та створення ринку землі повинні стимулювати зростання економіки на 0, 5-1,5% на рік.

Однак, зазначають у Світовому банку, це повинно проходити під чітким контролем: потрібно законодавство, яке забезпечить прозорість і буде протистояти монополіям, повинна бути вибудувана система моніторингу за ринком і стабільне фінансування для фермерів, які зможуть розробляти продукцію з більшою доданою вартістю, для чого необхідно кредитувати саме дрібних фермерів, до 500 гектарів, а не агрогігантов.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: