Новини / Економіка / Україна зможе експортувати м'ясо і молоко до Європи
16 лютого 2009, 08:46
Розмір шрифта: А А А

Україна зможе експортувати м'ясо і молоко до Європи

Україна зможе експортувати м'ясо і молоко до, євросоюз, молоко, м\'ясо, Міністерство аграрної політики, держлабораторії
Україна зможе експортувати м'ясо і молоко до

Євросоюзу до кінця цього року. Про це в ексклюзивному інтерв‘ю повідомив голова Державного комітету ветеринарної медицини України Петро Вербіцкий, передає УНІАН.

За словами Петра Вербіцкого, відкриття зовнішніх ринків для української продукції — це пріоритет діяльності і Міністерства аграрної політики, і Державного комітету ветеринарної медицини. Україна максимально гармонізує законодавство з вимогами ЄС і ВТО. «Сьогодні близько 70% законодавчих актів вже приведено у відповідність, робота продовжується. Але при цьому потрібно враховувати, що законодавство ЄС постійно змінюється», — відзначив Петро Вербіцкий.

За його словами, Україна вже може експортувати на європейські ринки мед, рибу, харчове яйце. «Зараз ведемо розмову по м’ясу птиці, свиней і великої рогатої худоби. Ми чекаємо приїзду наступного тижня до України президента комісії з Європи Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) Николи Бельова. З ним ми теж розглядатимемо питання сприяння комісії МЕБ акредитації в цілому ветеринарної служби України по європейських вимогах і просуванні наший продукції на європейський ринок», — сказав Петро Вербіцкий. «Я думаю, це (постачання українського м‘яса в ЄС) можна чекати до кінця року. Ми хочемо донині вирішити питання постачань всіх трьох категорій м’яса — м‘яса свиней, птаха і КРС», — додав він.

Він відзначив, що по молочній продукції також є позитивні просування. «Фахівці ЄС проводили інспекцію наших підприємств. Ми зараз надали в Діректорат САНКО (Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань охорони здоров’я і захисту прав споживачів) пояснення по тих зауваженнях, які висловлювалися, і чекаємо відповіді. Я думаю, що і по молочних продуктах окремі підприємства можуть бути включені в перелік експортерів в ЄС», — сказав голова Веткомітета.

Петро Вербіцкий також повідомив, що ветслужба проводить акредитацію українських установ державної ветмедіцини згідно європейським вимогам. На сьогодні близько 10 гослабораторий вже акредитовано.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Під українські держбанки хочуть створити спеціальну компанію

25 травня 2017, 08:36

Україна збільшила імпорт продуктів в країни ЄС

23 травня 2017, 17:26

Євросоюзу довелося піти на порушення, щоб дати Україні безвіз з 11 червня

22 травня 2017, 13:37

Останні новини за сьогодні: