Новини / Економіка / Євро прогнозують зростання
16 липня 2010, 16:03
Розмір шрифта: А А А

Євро прогнозують зростання

Євро прогнозують зростання, зростання євро, експертна думка, призупинення економічного зростання, дефолт у Європі, Goldman Sachs Group Inc, аналітики, курс євро
Євро прогнозують зростання

Експерти Goldman Sachs поліпшили прогноз вартості євро в парі з доларом, посилаючись на уповільнення економічного зростання в США. Тепер вони очікують, що до кінця року єдина валюта буде коштувати не 1,15 долара, а 1,35 долара.

Експерти масово знижують свої очікування відносно американської економіки, відзначаючи ослаблення темпів її відновлення. А от прогнози розстановки сил на світовому валютному ринку різні — одні аналітики чекають зниження вартості євро, а потім її значного зростання, інші — поступового ослаблення єдиної валюти.


Вниз і вгору

Ситуація в глобальній економіці змінюється буквально на очах — здається, ще зовсім недавно інвесторів лякали перспективи дефолтів у Європі та розпаду зони євро, що робить негативний тиск на вартість єдиної валюти. Тепер перед ними замаячив новий негатив — уповільнення зростання економіки Америки. На цьому фоні експерти Goldman Sachs Group Inc. відіграють назад свій червневий прогноз для долара в парі з євро і тепер вже не чекають падіння єдиної валюти до семирічного мінімуму.

Лише 9 червня аналітики переглянули свій прогноз, передбачивши падіння євро до 1,15 долара протягом найближчих шести місяців. Раніше очікувалося, що до завершення цього періоду за одиницю єдиної валюти будуть давати 1,35 долара. І ось, через місяць, експерти повертаються до попереднього прогнозу. Як йдеться в їх аналітичній записці, протягом трьох найближчих місяців євро опуститься до позначки в 1,22 долара, а до січня подорожчає до того самого рівня в 1,35 долара.

«Ослаблення економічного зростання в США і досить сильні макродані з єврозони стали характерною рисою останніх тижнів», — Цитує аналітиків, в числі яких і лондонський економіст Goldman Томас Столпер, агентство Bloomberg.

У поточному кварталі експерти чекають ослаблення євро, оскільки на відновлення ринків Старого світу можуть позначитися результати стрес-тестів банків регіону. «Можливо, буде потрібно ще кілька місяців з сильними даними, перш ніж ми готові будемо заявити, що європейські фінансові питання вирішені», — пишуть аналітики.

Goldman Sachs також підвищив прогноз по ієни, і тепер економісти очікують, що вона досягне максимального рівня з 1995 року в парі з доларом. Через півроку долар буде торгуватися на рівні 83 ієни, а не 94 ієни, як прогнозувалося раніше, відзначають вони.


Вниз і … знову вниз

Останнім часом зниження прогнозів для американської економіки стає вже звичною справою. Так, на думку керівників ФРС, ВВП США виросте на 3-3,5% в 2010 році (у квітні та оцінка була 3,2-3,7%) і на 3,5-4,2% у наступному році (було 3,4-4,5%).

Аналітики Bank of America Merrill Lynch минулого тижня також скоригували свої прогнози. В даний час вони очікують зростання ВВП США на 3% у поточному році (раніше прогнозувався підйом на 3,2%) і на 2,6% в 2011 році (3,3% у попередньому прогнозі).

«Різні показники говорять про різні шанси на рецесію в наступному році, але в цілому вони передбачають більш повільне зростання, а не другу хвилю спаду», — Йдеться огляді експертів.

На частку американської економіки припадає приблизно чверть світового ВВП, і саме тому, зазначають економісти, негативній корекції піддалися і їхні прогнози для інших країн. Зокрема, прогноз зростання світової економіки в 2011 році був переглянутий з 4,3% до 4,2%. Прогноз для єврозони на поточний рік залишився без змін (+1,2%), а на наступний був переглянутий з 2,1% до 1,8%.

 

Тим часом, експерти BofA Merrill Lynch все ще чекають зниження курсу євро по відношенню до долара. Їх прогноз на поточний квартал близький до оцінки Goldman Sachs (1,20 доларів за євро). Проте, за думкою експертів, до завершення року євро буде коштувати вже 1,15 долара, в кінці першого кварталу 2011 року — 1,13 долара, за підсумками першого півріччя — 1,12 долара, до кінця третього кварталу 2011 року — 1,11 долара, а наприкінці наступного року вже — 1,10 долара, вважають вони.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У НБУ розповіли, злетить долар до 30 гривень

9 травня 2017, 20:04

В Україні знову обвалюється долар

8 травня 2017, 12:57

В Україні зміниться курс долара: прогноз аналітика

25 квітня 2017, 19:42

Що буде з доларом через рік — думка експертів

18 квітня 2017, 09:52

Останні новини за сьогодні: