Новини / Економіка / Глава місії МВФ залишився задоволений виконанням НБУ програми stand-by
5 листопада 2011, 14:00
Розмір шрифта: А А А

Глава місії МВФ залишився задоволений виконанням НБУ програми stand-by

Глава місії МВФ залишився задоволений виконанням НБУ програми stand-by, Міжнародний валютний фонд, Національний банк України, переговори, програма stand-by, Reuters
Глава місії МВФ залишився задоволений виконанням НБУ програми stand-by

Глава місії МВФ Танос Арванітіс під час заключної зустрічі керівництва НБУ на чолі з головою Нацбанку України Сергієм Арбузовим зазначив, що залишився задоволений виконанням Національним банком України всіх своїх зобов‘язань щодо реалізації програми stand-by. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Конструктивна дискусія як з Національним банком України, так і з іншими державними установами буде продовжена для підготовки та узгодження відповідного звіту для керівництва МВФ», — підкреслив він.
Під час переговорів сторони обговорили рекомендації МВФ і прийшли до згоди по ряду питань, зокрема, погодилися, що грошово-кредитна політика на наступний рік повинна забезпечувати збереження прийнятного рівня інфляції, зміцнення банківської системи і підтримку фінансової стабільності в країні.
Сергій Арбузов як керуючий від України у Раді керуючих МВФ подякував місії МВФ за плідний діалог і підтвердив готовність України до його продовження у форматі дистанційного спілкування, а також зазначив, що співпраця з МВФ є необхідною і очевидною для розвитку економіки України, і висловив готовність за результатами роботи місії врахувати рекомендації для їх подальшої реалізації.
Нагадаємо, з 25 жовтня по 3 листопада ц.р. місія МВФ перебувала в Україні, де вивчала виконання раніше погодженої програми співробітництва.
У рамках перебування місії Міжнародного валютного фонду в Україну 4 листопада 2011 відбулася заключна зустріч керівництва Національного банку України на чолі з головою НБУ Сергієм Арбузовим з керівництвом місії МВФ.
Нагадаємо, ключовий кредитор України в липні 2010 р.схвалив програму співпраці stand-by на загальну суму понад 15,5 млрд дол і в 2011 році був готовий щоквартально виділяти Києву за 1,5 млрд дол для підтримки реформ.
Однак з початку року країні не вдалося отримати жодного із запланованих траншів через невиконання взятих у рамках програми зобов’язань. Зокрема, пенсійна реформа, спрямована на скорочення дефіциту державного Пенсійного фонду, стартувала з 1 листопада замість обіцяного початку року. А дата обіцяного підвищення тарифів на газ для населення для скорочення дефіциту держхолдингу «Нафтогаз» взагалі не визначена. Фінансове становище «Нафтогазу»погіршується через продаж газу комунальній теплоенергетиці і населенню за цінами нижче ринкових.
Відзначимо, за інформацією Reuters, двотижневі переговори місії Міжнародного валютного фонду з українською владою, як повідомило джерело близьке до переговорів, швидше за все, не увінчаються домовленістю про відновлення фінансової допомоги країні.
«Місія їде ні з чим. Важко уявити, щоб при такому рівні відсутності взаєморозуміння була б досягнута домовленість (про фінансування). Уряд відмовляється підвищувати тарифи (на газ для населення)», — сказало джерело.
«МВФ наполягає на підвищенні тарифів в будь-якому випадку. А ми відповідаємо, що ми знаходимося на фінішній прямій переговорів з Росією і залежно від того, про що ми домовимося, стане зрозуміло, що робити з тарифами», — сказав у середу прес-секретар прем‘єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук’яненко.
Нагадаємо, Україна вже понад півтора року безуспішно намагається домогтися від Росії перегляду невигідної ціни на паливо, передбаченої контрактами, підписаними попереднім урядом в січні 2009 року.
«Переговори (з МВФ) ведуться інтенсивно, на високому рівні, і мова йде про продовження програми співпраці … Ми очікуємо, що співпраця буде продовжуватися і після від‘їзду місії», — сказав прес-секретар прем’єра.
Нагадаємо, 25 жовтня ц.р. Місія МВФ прибула в Україну і приступила до вивчення виконання раніше погодженої програми співробітництва. У вересні глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр оголосив перелік вимог, виконання яких необхідне для отримання Україною нового траншу. Серед них — проведення пенсійної реформи, корекція тарифів на газ для населення і теплокомуненерго, пошук коштів для покриття дефіциту НАК «Нафтогаз Україна». Ще однією умовою фонду, виконаним ще в червні, було скасування обов‘язкового викупу Нацбанком облігацій в капіталі банків.
Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 року.
Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010.
Нагадаємо, віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко у вересні 2011 р.сказав, що відсутність фінансової підтримки МВФ позбавляє Україну також можливості отримати кредити Світового банку та інших міжнародних фінансових організацій, що необхідні в умовах недоступності зовнішніх позик через волатильність міжнародних ринків капіталу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: