Новини / Економіка / Після короткострокового зміцнення гривня знову опиниться під тиском, — банкіри
18 березня 2016, 18:09
Розмір шрифта: А А А

Після короткострокового зміцнення гривня знову опиниться під тиском, — банкіри

Після короткострокового зміцнення гривня знову опиниться під тиском, - банкіри, НБУ, курс гривні, зміцнення
Після короткострокового зміцнення гривня знову опиниться під тиском, — банкіри

Після короткострокового зміцнення гривня знову опиниться під тиском, однак регулятор здатний утримати її від істотної девальвації, вважають банкіри.

“Не дивлячись на фактори політичної нестабільності і паузи, що виникла в отриманні чергового кредитного траншу від МВФ, Національний банк здатний утримати курс в межах 26-27 грн/$1, згладжуючи пікові обсяги попиту та пропозиції валюти через валютні аукціони без зниження золотовалютних резервів. Протягом останніх двох тижнів НБУ активно брав участь у валютних торгах на міжбанківському ринку як з викупом, так і з продажем валюти в середньому на $40-60 млн залежно від ситуації на ринку “, – сказав голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.

За його оцінкою, зміцненню курсу гривні в перспективі сприятимуть традиційна активізація бізнесу, починаючи з другого кварталу, зміцнення взаємин з МВФ, а також початок продажу сільгосппродукції.Аналогічної точки зору дотримується і заступник голови правління банку “Кредит Дніпро” Сергій Волков.

“У найближчі дні гривня, швидше за все, буде залишатися в діапазоні 26-27 грн / $ 1 грн … Курс долара повернувся в більш адекватний нинішній економічній і соціально-політичній ситуації діапазон”, – сказав банкір.

За його словами, тимчасове ситуативне зміцнення національної валюти на початку березня було викликано двома святковими вихідними і відкладеним в зв’язку з цією пропозицією валюти. Крім того, до 9 березня українським компаніям необхідно було сплатити податок на прибуток, що також посприяло значному збільшенню обсягів валюти на міжбанку.

“Традиційно під час серйозних курсових хвилювань регулятор виходив з підтримкою ринку. Продаючи на аукціонах валюту, НБУ зупиняв подальше зростання котирувань. Монетарна політика, що проводиться Нацбанком протягом останнього року, змогла допомогти валютному ринку практично повністю вийти з-під залежності зовнішніх факторів”, – сказав С.Волков.

За його оцінкою в найближчій перспективі підтримку курсу гривні можуть надати активізація бізнес-процесів у основних українських експортерів – аграріїв і металургів, що сприятиме зростанню надходження на міжбанківський валютний ринок експортної виручки і позитивно позначиться на балансі попиту і пропозиції.

Головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках ОТП Банку Микита Мишаков вважає, що регулятор буде прагнути утримати курс гривні біля позначки 27 грн / $ 1 грн.

“Без великих надходжень валюти курс навряд чи стабілізується самостійно. Девальвація гривні при поточній економічній і політичній ситуації в Україні – явище природне. Зміцнити гривню може або різкий приплив валюти, або різке посилення регулятивної політики Національним банком”, – сказав він.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Банки попередньо вмовили НБУ знизити планку докапіталізації

16 травня 2017, 17:23

Останні новини за сьогодні: