Новини / Економіка / У біржових індексів можливе запаморочення
13 листопада 2012, 08:07
Розмір шрифта: А А А

У біржових індексів можливе запаморочення

У біржових індексів можливе запаморочення, біржовий індикатор, Українська біржа, трейдер
У біржових індексів можливе запаморочення

Перша торговельна сесія тижня завершилася різноспрямованою динамікою біржових індикаторів: індекс «Української біржі» за підсумками дня виріс на 3,76% — до 850,21 пункту; індекс ПФТС — знизився на 1,08% і склав 312,85 пункту

«Торги на УБ відрізнялися оптимізмом трейдерів, всупереч суперечливим настроям на закордонних майданчиках. Почавши день з руху вниз, по закінченні півгодини зведений біржовий індикатор без всякої видимої причини буквально зметнувся вгору і впевнено закріпився на позитивній території», — відзначає економіст відділу інвестиційного консалтингу ІК«Альтана Капітал»Яна Лаврик, вважаючи єдиним поясненням настільки різких і нелогічних рухів вкрай низьку ліквідність українського фондового ринку і, як наслідок — легкорухливий в ту або іншу сторону.
У фокусі уваги іноземних інвесторів — зустріч представників Єврогрупи, яка відбудеться сьогодні ввечері. Однак великих надій на саміт гравці не покладають. Навпаки, більшість інвесторів вважають, що рішення про виділення чергового траншу допомоги Греції поки прийнято не буде.
Сьогодні також стало відомо, що Греції може знадобитися додатково 14 млрд. євро до кінця 2014 р. і 17,6 млрд. євро в 2015-2016 рр.. «Дана інформація являє собою думку трійки кредиторів і міститься в звіті, який потрапив у розпорядження агентства Bloomberg. Подібні новини також не додають позитиву на ринки», — відзначає експерт.

По всій видимості, тема Греції буде ключовою спекуляцією найближчим часом як, власне, і тема «фіскального обриву» в США. Експерти вважають, що в будь-якому випадку всі питання будуть вирішені в позитивну сторону, проте затягування з прийняттям рішень і самі процеси переговорів будуть виступати факторами, що підсилюють нервозність на ринках.
Усередині України за підсумками торгів істотно виросли акції ГМК на чолі з Авдіївським КХЗ (10,7%) та Алчевським МК (10,05%). Металурги «Метінвесту» додали від 1,7% до 5,25%. У другому ешелоні на одній угоді акції Алчевського КХЗ додали 22,12%%, а позиція Ясинівського КХЗ просіла на 0,59%.

Без єдиної динаміки на одиничних угодах закрилися акції ГЗК, шахт і трубників.
Хорошу підтримку індексу надали акції генерації з лідером «Донбасенерго» (4,9%), що піднявся до місячних максимумів. У теж час, у другому ешелоні немає єдиної тенденції: впали акції «Дніпроенерго» (-6,89%), а виросли — «Західенерго» (6,7%).

Акції банків закрились зі змішаною динамікою: підріс «Райффайзен банк Аваль» (0,45%), нейтральний Укрсоцбанк (0,07%), просів «Форум» (-12,77%). За словами експертів, вжіданія стабілізації валютного ринку підтримує фінансові інституції, проте слабке закриття міжбанку стримало оптимізм.
Впевнене зростання показали акції машинобудівників. У лідерах активності — «Мотор-Січ» (3,78%), додали Крюківський (0,64%) і Стаханівський ВСЗ (6,42%) на одиничних угодах виріс Луганськтепловоз (4,55%), тоді як акції УкрАвто обвалилися (-19,94%). Падіння капіталізації в понеділок показали «Укрнафта» (-1,21%) і «Укртелеком» (-2,10%).
Календар статистики на завтра включає дані по економічним умовам в Німеччині і єврозоні інституту ZEW, ряд другорядних даних по США, а також дані по державному бюджету в штатах, які вийдуть вже після закриття вітчизняних торгів. Статистика по держбюджету може бути дуже цікава трейдерам в умовах підвищеної уваги до фіскальних проблем американської економіки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: