Новини / Економіка / Інфляція в США впала до нуля
21 лютого 2009, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Інфляція в США впала до нуля

Інфляція в США впала до нуля, ціни, США, інфляція, нафтовий ринок, продажі, криза, сировина
Інфляція в США впала до нуля

Споживчі ціни в США за останніх 12 місяців (з січня 2008 по січень 2009) не змінилися, повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Міністерства праці США. Нульовий рівень інфляції за рік є найнижчим з 1955 року. Так звані базові ціни, що виключають вартість нафтопродуктів і продовольства, піднялися на 1,7%.

 

У січні 2009 року в порівнянні з попереднім місяцем ціни виросли на 0,3%, а базові ціни — на 0,2%, що виявилося вищим за прогноз аналітиків. Перша за полгода місячна інфляція зв‘язується з тим, що продавці традиційно підвищують ціни на початку року, навіть не дивлячись на падіння продажів. Крім того, обвал цін на бензин, що продовжувався всю другу половину 2008 року, припинився із-за стабілізації нафтового ринку.

Протягом першої половини 2008 року в США спостерігалася максимальна за декілька десятиліть інфляція, що перевищувала 5,5% в річному численні. Цей процес був викликаний різким зростанням цін на нафту і інші сировинні товари, включаючи хліб, какао, каву і інше продовольство. Проте після початку зміцнення долара до євро і більшості інших валют на світовому ринку, а також гострої фази кредитної кризи, темпи зростання цін різко впали.

За оцінкою експертів, таке різке зниження цін спричиняє за собою загрозу дефляції, яка понизить прибутки і ускладнить виплату боргів. Боротьба з дефляційними процесами в американській економіці зараз є одним з головних завдань уряду США.

Для підтримки національної економіки адміністрація США і Конгрес прийняли план економічного стимулювання на суму 787 мільярдів доларів. Ще одна програма, націлена на допомогу фінансовому сектору, припускає витрати величиною більше двох трильйонів доларів. Крім того, ставка рефінансування ФРС була знижена до 0,25-0%, безпрецедентно низького рівня в історії США. Існують, проте, побоювання, що після подолання дефляційної кризи надм’яка фінансова політика і рекордні державні інвестиції в економіку можуть знов розігнати інфляцію до рекордних величин.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: