Новини / Економіка / Інвестиції в українську IT-галузь скоротилися на третину
29 травня 2017, 17:57
Розмір шрифта: А А А

Інвестиції в українську IT-галузь скоротилися на третину

Інвестиції в українську IT-галузь скоротилися на третину, IT-галузь, інвестиції, українська економіка, стартапи
Інвестиції в українську IT-галузь скоротилися на третину

Незважаючи на збільшення кількості угод, суми залучених українськими технологічними компаніями інвестицій виявилися більш скромними, ніж у 2015 році. Протягом 2016 році вітчизняні IT-компанії уклали 87 угод з інвесторами, що на 32% вище, ніж показники 2015 року. Однак разом з тим обсяг інвестицій в українські стартапи зменшився на 33%, склавши 88 млн доларів. Про це повідомила прес-служба Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA).

За даними асоціації, на протязі останніх 5 років інвестори вклали в українські стартапи понад 400 млн доларів.

«Загальна сума інвестицій у 2016 році склала 88 мільйонів доларів, і більше 400 мільйонів доларів сумарно за останні 5 років. Таким чином, обсяг розкритих інвестицій впав на 33% щодо 2015 року, але залишився вище показника 2014 року на 125%. Причиною такого явища стало те, що в 2015 році було кілька інвестиційних угод, сума яких обчислюється десятками мільйонів доларів», — сказано в повідомленні.

За інформацією UVCA, середній чек в 2016 рік склав 1 млн доларів. У повідомленні прес-служби говориться, що в минулому році інвестори активно вкладали кошти в стартапи на початковому етапі, так званому Seed. На цей тип довелося 73 угоди (83,9% від загальної кількості). Середня сума інвестицій в проект склала 500 тис. доларів.

«Можна очікувати, що компанії, зараз отримали «стартовий капітал», будуть у майбутньому залучати інвестиції великих обсягів», — йдеться в повідомленні.

Приблизно в 60% угод 2016 року взяли участь міжнародні інвестори. На іноземний капітал припадає понад 80% загального обсягу інвестицій в минулому році.

«Найбільш привабливою галуззю для інвесторів, відповідно до огляду UVCA, є онлайн-послуги – 16 угод, 9 млн доларів на «посівної» стадії», — заявили в асоціації.Зазначимо, що до 2015 року обсяг приватних та венчурних інвестицій в українські компанії склав 132 млн доларів. Це більш ніж в три рази перевищує аналогічний показник 2014 року. Всього в 2015 році було укладено 66 угод, у 48% з яких взяли участь міжнародні фонди.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

12 листопада, 08:09

Останні новини за сьогодні: