Новини / Економіка / Парламент повинен не допустити штучне банкрутство «Енергоатому» — експерти
26 грудня 2012, 08:04
Розмір шрифта: А А А

Парламент повинен не допустити штучне банкрутство «Енергоатому» — експерти

Парламент повинен не допустити штучне банкрутство "Енергоатому" - експерти, Верховна Рада України, Енергоатом, банкрутство
Парламент повинен не допустити штучне банкрутство «Енергоатому» — експерти

Верховна Рада нового скликання має продовжити дію Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення стабільного функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» (№2711-IV від 23.06.2005), щоб не допустити штучного банкрутства ДП НАЕК «Енергоатом».

Таку думку висловили деякі експерти під час on-line прес-конференції на тему «Енергоатому загрожує штучне банкрутство».

За словами директора Центру взаємодії з органами державної влади та оптовим ринком електроенергії ДП НАЕК «Енергоатом» Костянтина Запайщикова, у разі непродовження дії закону №2711 з січня 2013 року кредитори компанії автоматично почнуть процес її банкрутства, вимагаючи повернення старих боргів.

«Слід так само враховувати, що порушення судами справ про банкрутство «Енергоатому» спровокує вимоги комерційних банків щодо дострокового погашення поточних кредитів компанії. В результаті рахунки компанії в банках будуть заблоковані, а поточні надходження за відпущену електроенергію будуть списуватися на погашення кредитів», – прогнозує К.Запайщиков.

«Ціна цієї електроенергії в три рази нижча, ніж у теплової генерації, і в 20 разів нижча від альтернативної. Таким чином, помірна вартість електроенергії для кінцевого українського споживача обумовлена наявністю в балансі ядерної енергетики, хоча проблема дотування залишається дуже актуальною. На мій погляд, зайвий раз не треба перевіряти стійкість системи. Основне значення має баланс – так як «сховищ електрики» не існує, арешт рахунків «Енергоатому» розбалансує всю галузь», – додав К. Запайщиков.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: