Новини / Економіка / З мобільників отримують дорогоцінні метали
9 березня 2009, 08:13
Розмір шрифта: А А А

З мобільників отримують дорогоцінні метали

З мобільників отримують дорогоцінні метали, мобільний телефон, Національний фонд допомоги країнам що розвиваються, Швеція, вторинна переробка, дорогоцінні метали
З мобільників отримують дорогоцінні метали

У Швеції стали активно використовувати вторинну переробку стільникових телефонів з метою витягання дорогоцінних металів. Частина отриманого прибутку поступає до фонду допомоги країнам, що розвиваються.

Виявляється, старий мобільний телефон — на вагу золота, причому в буквальному розумінні слова, оскільки при його виробництві використовують золото і срібло. Виходячи з цих міркувань, в Швеції недавно стали практикувати новий метод утилізації «трубок», що відслужили, що дозволяє витягувати дорогоцінні метали. Частина виручки від проданих металів, отриманих в процесі вторинної переробки, поступає до національного фонду допомоги країнам, що розвиваються, повідомляють Подробиці.

Невеликий салон мобільного зв'язку в передмісті Стокгольма. На стендах представлена безліч новинок стільникових телефонів: від найпростіших до ультрасучасних, з великим екраном і неймовірним набором функцій. На дверях — табличка, що інформує про те, що тут можна здати свій старий мобільник. Для цих цілей передбачені спеціальні ящики, списані яскравими буквами. У них всі охочі можуть кинути «трубки», що відслужили.

«Раніше багато хто сушив голову над тим, як розпорядитися старим мобільником. В кращому разі виймали акумулятор, а все остальноє викидали. У гіршому разі у відро для сміття відправлявся і акумулятор, — розповідає продавець-консультант салону. — Коли клієнти дізнаються про можливість утилізації стільникових телефонів, наступного разу вони приходять до нас в магазин з тими, що відслужили своє пристроями».

Проте не всі поспішають позбавитися від старих трубок. Один з покупців, який тільки що придбав новий мобільний телефон, не збирається розлучатися із старим. «У телефоні збережено багато важливої інформації, — помічає він. — І навіть коли він відслужив своє, він швидше опиниться в ящику столу у мене удома, чим в корзині для утилізації. В крайньому випадку, з ним зможе грати моя дочка».

Згідно із статистичними даними, в ящиках столів шведів таких непотрібних телефонів лежить близько 15 мільйонів, а в Германії і того більше — близько 60 мільйонів. За даними шведської організації вторинної переробки Abfall Schweden, в тонні мобільних телефонів в середньому міститься близько кілограма срібла і близько 300 грамів золота.

Зібрані кошти йдуть на потреби фонду допомоги країнам, що розвиваються, там їх направляють на реалізацію проектів по захисту навколишнього середовища.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: