Новини / Економіка / Кабмін пропонує дозволити торгувати землею вже з 2017 року
15 березня 2016, 17:46
Розмір шрифта: А А А

Кабмін пропонує дозволити торгувати землею вже з 2017 року

Кабмін пропонує дозволити торгувати землею вже з 2017 року, Кабінет Міністрів, ринок землі, громадяни, приватна власність
Кабмін пропонує дозволити торгувати землею вже з 2017 року

Кабінет міністрів України пропонує відкрити ринок землі в два етапи – з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019-го дозволити громадянам торгувати землею сільгосппризначення, що знаходиться в приватній власності.

Про це йдеться в програмі дій уряду на 2016 рік, опублікованій на веб-порталі уряду.Як очікується, необхідна законодавча база повинна бути сформована до кінця березня в вигляді законопроекту і подана в парламент.

«Такий крок дозволить створити повноцінний ринок землі, що дасть можливість власникам розпоряджатися своїм майном, сприятиме розвитку бізнесу і залучення інвестицій», – йдеться в програмі дій уряду.

Нагадаємо, в Україні до 1 січня 2017 року діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Разом з тим, програма реформування економіки, схвалена ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом, передбачає відкриття ринку землі, як засобу залучення інвестицій і технологій в Україні. Крім того, на необхідності розробки законодавства для запуску і функціонування ринку землі не раз наполягав президент України Петро Порошенко.

В кінці лютого прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував продати на відкритому аукціоні 1 млн га державної землі, яка перебуває в тіньовому або корумпованому обороті. Всього в Україні налічується близько 10 млн га державних земель.

Експерти розділилися в думці з приводу скасування мораторію. Одні вважають, що його продовження створює тіньовий ринок землі, інші вказують на те, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скупки землі зарубіжними компаніями.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: