Новини / Економіка / Кредитним спілкам змінять регулювання
25 квітня 2017, 17:40
Розмір шрифта: А А А

Кредитним спілкам змінять регулювання

Кредитним спілкам змінять регулювання, Руслан Демчак, кредитні спілки, фінансовий ринок
Кредитним спілкам змінять регулювання

Заступник голови комітету з питань фінансової і банківської діяльності Руслан Демчак повідомив, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про кредитні спілки».

«Розробка нового законопроекту «Про кредитні спілки» №6405 є вимогою часу і зумовлена загальним переглядом системи організації діяльності всіх учасників фінансового ринку, в тому числі і кредитних спілок», – заявив він.

За його словами, чинне законодавство має низку неузгоджених норм, закріплених у різних законодавчих актах, що регулюють діяльність кредитних спілок, а тому потребує впровадження єдиних термінів і понять.

«Розроблення законопроекту обумовлено в цілому необхідністю вдосконалення принципів діяльності кредитних спілок, питань створення та припинення їх діяльності, визначення переліку органів управління і контролю в самих кредитних спілках та їх повноважень, а також удосконалення системи державного регулювання та нагляду за діяльністю кредитних спілок, створення саморегулівної організації (СРО) і обов’язковість участі всіх кредитних спілок уній», – додав пан Демчак.

Одним із важливих завдань законопроекту №6405 є створення на законодавчому рівні надійного механізму захисту і гарантування вкладів членів кредитних спілок. З цією метою, а також для зміцнення довіри до кредитної кооперації України авторами законопроекту передбачається можливість приєднання кредитних спілок до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Участь кредитних спілок у ФГВФО забезпечить функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб – членів кредитних спілок відповідно до директив Європейського союзу та виведення неплатоспроможних кредитних спілок з ринку. Важливо, щоб в разі залучення кредитних спілок до системи гарантування вкладів процедура відбувалася зважено та погоджено із загальнодержавною політикою у цій галузі з метою недопущення розбалансування системи», – підкреслив Руслан Демчак.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

Останні новини за сьогодні: