Новини / Економіка / Матеріали для виробництва взуття промаркують
4 січня 2012, 11:45
Розмір шрифта: А А А

Матеріали для виробництва взуття промаркують

Матеріали для виробництва взуття промаркують, взуття, виробництво, маркування, технічний регламент, шкіра
Матеріали для виробництва взуття промаркують

Набула чинності постанова Кабміну, яка затверджує техрегламент маркування матеріалів, які використовуються для виготовлення основних складових взуття

25 грудня 2011 набула чинності постанова Кабінету Міністра України N632 від 9 червня 2011 р., яка затверджує технічний регламент маркування матеріалів, які використовуються для виготовлення основних складових взуття, яка йде на продаж.

Вимоги даного технічного регламенту не поширюються на взуття, яке: виготовляється з інших технічних регламентів; була у вжитку (ношений); іграшкове взуття.

Взуття, яке виготовляється за кордоном і розміщується на ринку України, повинна відповідати вимогам цього технічного регламенту.

Згідно з регламентом, інформація про складові взуття вказується на маркуванні з використанням піктограм або текстових позначень. На маркуванні повинна міститися інформація про три складових взуття: верх взуття, підкладка заготівлі та устілка і підошва взуття.

Регламент також визначає значки і текстові позначення матеріалів (шкіра, шкіра з покриттям; натуральний, синтетичний або нетканий текстиль, інші матеріали), з яких виготовляються основні складові взуття.

Зокрема, якщо вироблена шкіра була шляхом застосування механічного та / або хімічного процесу розщеплена на частки волокон, фрагменти або порошок і, якщо після цього здійснюється її відновлення з використанням сполучного матеріалу або без нього, у формі листів або будь-який інший формі, представлена ??наступним чином шкіра не може називатися «шкірою». Якщо шкіра має захисне покриття, незалежно від способу нанесення останнього, або приклеєний верхній шар, вони не повинні перевищувати 0,15 міліметра.

Термін «шкіра з покриттям» має на увазі шкіру, товщина шару захисного покриття якої не перевищує третини загальної товщини і становить понад 0,15 міліметра.

На маркуванні повинна вказуватися інформація про матеріал, який би становив не менше 80% площі поверхні верху взуття, підкладки та устілки, а також 80% обсягу зовнішньої підошви. Якщо немає жодного матеріалу, частка якого б перевищувала 80%, інформацію слід подавати про два основні матеріали, з яких виготовлено взуття.

Інформація про матеріал, передбачена цим техрегламентом, наголошується на взуття. Виробник або його уповноважена особа, яка є резидентом України, може вибрати певні текстові позначення значка українською мовою.

Крім того, маркування позначеннями повинна бути не менш ніж на одній напівпару з пари взуття. Маркування здійснюється шляхом тиснення, приклеювання, гофрування або прикріплення ярлика. Маркування повинна бути видимою, добре закріпленої і легко доступною. Крім того, розміри значків повинні бути достатніми для зручності розуміння інформації, зазначеної на маркуванні.

Якщо ані виробник, ані його уповноважена особа не є резидентами України, це зобов'язання покладається на постачальника.

Що стосується термінів виконання даного техрегламенту, то в 2011 році передбачається створення консультаційно-методичного центру з питань застосування технічного регламенту маркування матеріалів, які використовуються для виготовлення основних складових взуття, яка надходить для продажу. У 2011-2013 роках передбачається сприяння добровільному застосуванню підприємствами технічного регламенту, в 2014 році — внесення при необхідності змін до технічного регламенту за результатами його добровільного застосування підприємствами.

Дана постанова вступає в силу через 6 місяців з дня опублікування.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Випуск відомого радянського авто хочуть відновити

4 червня 2017, 19:45

Діабет

1 червня 2017, 16:19

В Україні стрімко скорочується виробництво хліба

26 квітня 2017, 08:30

Останні новини за сьогодні: