Новини / Економіка / Що заважатиме економічному зростанню України
13 листопада 2012, 11:32
Розмір шрифта: А А А

Що заважатиме економічному зростанню України

Що заважатиме економічному зростанню України, іноземні експерти, українська економіка, Джон Хопкінс, вибори
Що заважатиме економічному зростанню України

Як бачать іноземні експерти майбутнє української економіки після виборів. Погляд Тараса Кузьо, провідного співробітника Школи міжнародних досліджень Інституту Джона Хопкінса.

Економічне зростання України в 2013 році, швидше за все, сповільниться через девальвацію, величезних витрат на проведення чемпіонату з футболу Євро-2012, а також популістських обіцянок президента Віктора Януковича перед виборами в парламент.

Засудження виборної кампанії з боку ЄС і США через численні порушення навряд чи допоможе Києву налагодити хороші стосунки із західними країнами і продовжити інтеграцію в ЄС.

Стосовно внутрішньої політики уряд Миколи Азарова обмежена у часі на проведення своїх реформ. Адже в 2014-му почнеться чергова передвиборна кампанія, тому 2013 рік — унікальний для проведення реформ, які буде вимагати МВФ від Києва.

Майбутня Верховна Рада буде більш нестійкою і розділеною на протиборчі групи. З одного боку, комуністи і мажоритарні депутати будуть тимчасовими союзниками коаліції. Вже зараз зрозуміло, що компартія не підтримуватиме закон про приватизацію землі, який запропонує коаліція. З іншого — опозиція в парламенті має бути більш оновленою та сильною. Нарешті, через 18 місяців стартує виборча кампанія в президенти, а отже, всіх буде хвилювати вже 2015 рік.

На мою думку, високий відсоток тих, хто проголосував за КПУ чи об'єднання «Свобода» — не головна причина того, що інвестиційний клімат в Україні може погіршитися. Тут головна проблема в корупції та відсутності верховенства права.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: