Новини / Економіка / Український металобрухт подорожчав
15 липня 2009, 09:14
Розмір шрифта: А А А

Український металобрухт подорожчав

Український металобрухт подорожчав, металобрухт, український ринок, ціни
Український металобрухт подорожчав

У липні ціни на металобрухт на українському ринку виросли на 10%. Основна причина подорожчання — збільшення попиту з боку металургів

У липні, за даними Держзовнішекспертізи, ціни на український металобрухт на внутрішньому ринку виросли на 10% в порівнянні з червнем. Експерти відзначають, що піднімати ціни торговцям металобрухтом дозволив збільшений попит на їх продукцію з боку вітчизняних металургів. У свою чергу, як відзначає аналітик інвестиційної компанії «Драгон Капітал» Сергій Айда, металурги можуть собі дозволити піти на це підвищення завдяки подорожчанню їх продукції на світових ринках.

Металурги пожвавилися Зростання попиту на металобрухт підтверджують і самі металурги. Так, за даними прес-секретаря ММК ім. Ілліча Сергія Магери, в кінці червня — початку липня підприємства збільшили закупівлі металобрухту на 20-25% в порівнянні з квітнем-травнем.

Як повідомив «СПРАВУ» глава наглядової ради Української асоціації вторинних металів Валентин Макаренко, завдяки пожвавленню світового ринку у металургів нарешті з'явилася можливість встановити виробничі програми по завантаженню виробничих потужностей на найближчі два місяці. Як аналітики, так і учасники ринку стверджують, що останнім часом закупівлі металобрухту збільшили практично всі вітчизняні метпред-прийняття: «Арселорміттал Кривий Ріг», ММК ім. Ілліча, підприємства «Метінвеста» і корпорації «ІСД».

Експорт невигідний Експерти «Укрвтормета» відзначають, що активізація попиту на внутрішньому ринку України дуже важлива для вітчизняних металлоломщиков, які зараз залежать саме від динаміки споживання на внутрішньому ринку. Річ у тому, що в Україні з 1 січня 2009 року діє мито на експорт металобрухту у розмірі 18 євро за тонну продукції. Це, разом з високими цінами на фрахт і проблемами своєчасного повернення ПДВ, робить експорт лому менш вигідним, чим постачання вітчизняним споживачам. Так, за даними Держзовнішекспертізи, якщо на внутрішньому ринку ціна лому сьогодні складає $134-146 за тонну, то продавати металобрухт на експорт невигідно, якщо він коштуватиме менше $235-340 за тонну.

Розвиток ситуації на ринку металобрухту найближчим часом, на думку експертів, залежатиме від ситуації на ринку металу. Експерт «Драгон Капітал» вважає, що в III кварталі 2009 року споживання металобрухту як мінімум буде стабільним. «Але які будуть показники IV кварталу, передбачити складно. Восени традиційно падає попит на металопродукцію на пріоритетних для наших металургів ринках Ближнього Сходу і Північної Африки. Це відбувається, оскільки в країнах цих регіонів проходить святкування священного для мусульман місяця Рамадан, під час якого завмирає ділова активність», — вважає Айда.

Сергій АНДРЮЩЕНКО

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (4)

  • crorkz matz (анонімно) 3 серпня 2014, 22:31 ссылка
    QzukRq I truly appreciate this blog post.Thanks Again. Great.
  • matzcrorkz (анонімно) 5 серпня 2014, 00:08 ссылка
    iak4E3 Im thankful for the blog.Really thank you! Great.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: