Новини / Економіка / Мінфін штовхає вгору прибутковість ПДВ-облігацій
9 серпня 2010, 08:54
Розмір шрифта: А А А

Мінфін штовхає вгору прибутковість ПДВ-облігацій

Мінфін штовхає вгору прибутковість ПДВ-облігацій, уряд, ПДВ-облігації, дисконт, МВФ, вимога, стислі терміни
Мінфін штовхає вгору прибутковість ПДВ-облігацій

Під тиском МВФ уряд прийняв рішення випустити весь обсяг ПДВ-облігацій протягом серпня. На думку експертів такий крок Кабміну буде коштувати експортерам до 300 млн. грн., так як дисконт на ПДВ-облігації може збільшиться на 2-5%

 

Міністерство фінансів планує випустити всі ПДВ-облігації до початку вересня. «ПДВ облігації будуть випущені на суму близько 16 млрд. грн., трьома-чотирма траншами … основний обсяг пройде в серпні», — повідомив перший заступник міністра фінансів Вадим Копилов. Цю ж інформацію підтвердив і Голова Державної податкової адміністрації Олександр Папаіка. «Після інвентаризації, ми погодили до погашення заборгованість по ПДВ за допомогою облігацій на суму 16,4 млрд. грн. Всі облігації підуть в серпні». Також головний податківець припустив, що найближчий транш відбудеться 10-12 серпня і його розмір складе близько 3 млрд. грн.

Під диктовку МВФ

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров говорив, що вся сума затвердженого до відшкодування ПДВ буде погашена протягом серпня-жовтня. Учасники ринку пояснюють зміну планів уряду вимогою МВФ. «Очевидно фонд наполіг, щоб в меморандумі були чітко прописані терміни погашення заборгованості по ПДВ і судячи з усього ці терміни дуже стислі», — говорить заступник голови великого банку. Те, що графік і обсяг виплати узгоджені з МВФ, підтвердив і керівник ДПАУ.

Інвесторське щастя

Стиснення термінів випуску ПДВ-облігацій не дуже гарна новина для підприємств, що претендують на отримання заборгованості з ПДВ за допомогою цінних паперів. «Те, що всі облігації будуть емітовані за один місяць, ймовірно, трохи підвищить розмір дисконту з яким їх будуть продавати компанії. За нашими прогнозами основний обсяг угод пройде в діапазоні, який відповідає прибутковості 15-18% (дисконт до номіналу — 20-25%). У той же час, є ряд учасників, які вимагають дисконти не менше 30%», — говорить аналітик інвесткомпанії «Трійка Діалог Україна» Марія Репко. Схожої думки дотримується і голова казначейства Райффайзен банку Аваль Володимир Кравченко: «Якби випуск розтягли на три місяці, то прибутковість могла б утриматися в районі 14-15% (дисконт близько 15%), а так через 2-3 тижні після появи паперів на ринку ажіотажний попит вичерпається і прибутковість може зрости до 18-19% річних (дисконт зрости до 23 -26%)», — говорить фінансист. Він пояснює це тим, що купівельна спроможність локальних гравців досить обмежена, тому що основні потенційні покупці, банки, вже значну частину своїх пасивів вклали в ОВДП. А наскільки активним буде попит з боку іноземних інвесторів зараз важко оцінити.

Трохи іншої точки зору дотримується Сергій Фурса з Astrum Investment Management. «Випуску цих паперів вже чекають декілька місяців і попит на них залишається дуже високим, тому випуск всього обсягу протягом місяця призведе до збільшення прибутковості максимум на 1 процентний пункт. На вторинному ринку прибутковість ПДВ-облігацій буде коливатися в межах 15-17%, що відповідає дисконту в розмірі 20-23%», — говорить фондовик. Також він вважає, що в кінцевому підсумку велика частина цих паперів виявиться у власності нерезидентів. «Інвестбанкіри в Лондоні ще чекають, що прибутковість ПДВ-облігацій буде близько 20% річних, але з урахуванням сьогоднішньої вартості річного хеджування від валютних ризиків у розмірі 6,1%, можна припустити, що вони можуть дещо знизити свої очікування», — говорить Сергій Фурса .

Глава аналітичного відділу групи компаній «Інвестиційний капітал України» Олександр Вальчишен вважає, що у разі масової появи ПДВ-облігацій на ринку їх дисконт буде розраховуватися виходячи з поточної прибутковості ОВДП з погашенням в 2012 р. плюс 2-3% як премія за додатковий ризик. При сьогоднішній ціні трирічних ОВДП, це відповідає прибутковості ПДВ-облігацій у розмірі 16-17%. (Дисконт може коливатися 20-25%).

Експерти солідарні в думці, що на вторинному ринку за досить короткий час виявиться більша половина від усього обсягу випуску ПДВ-облігацій. «Більшості компаній потрібні живі гроші, а не боргові папери уряду з остаточним погашенням через 5 років і прибутковістю 5,5%», — пояснює Володимир Кравченко.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (12)

 • smashing top seo (анонімно) 26 жовтня 2013, 17:35 ссылка
  opkiav Thanks for sharing, this is a fantastic article.Really thank you! Want more.
 • top seo guys (анонімно) 26 жовтня 2013, 20:23 ссылка
  75xJH7 Thank you for your blog.Really thank you! Keep writing.
 • stunning seo guys (анонімно) 7 січня 2014, 22:32 ссылка
  b7cjov This is one awesome article. Awesome.
 • stunning seo guys (анонімно) 31 січня 2014, 04:56 ссылка
  IFDiQg Thanks so much for the blog article.Thanks Again.
 • nice seo guys (анонімно) 22 березня 2014, 16:42 ссылка
  pWqNXv I am so grateful for your blog post. Cool.
 • check it out (анонімно) 1 квітня 2014, 15:15 ссылка
  irPuF0 Thanks again for the post.Really thank you! Will read on...
 • check it out (анонімно) 20 квітня 2014, 20:27 ссылка
  2bIzOd Thanks again for the blog.Really looking forward to read more. Fantastic.
 • check it out (анонімно) 11 травня 2014, 13:48 ссылка
  LKpnBI Major thanks for the blog post.Much thanks again. Great.
 • best seo company (анонімно) 4 червня 2014, 15:10 ссылка
  Jozywi I loved your post.Thanks Again. Great.
 • nice penalty removal (анонімно) 18 червня 2014, 20:02 ссылка
  tyg31i Very good article post.Really looking forward to read more. Awesome.
 • good backlinks (анонімно) 4 липня 2014, 14:12 ссылка
  5MlGQ6 Fantastic article post. Great.
 • source (анонімно) 31 січня 2017, 23:22 ссылка
  x9iHNp Major thanks for the blog article.Much thanks again. Cool.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Світовий банк підтримав проект пенсійної реформи

31 травня 2017, 17:28

Що потрібно знати про абонплату за опалення, яку українцям доведеться платити вже цього літа

30 травня 2017, 15:52

Останні новини за сьогодні: