Новини / Економіка / Мобільні телефони продаватимуть по нових
27 березня 2009, 08:09
Розмір шрифта: А А А

Мобільні телефони продаватимуть по нових

Мобільні телефони продаватимуть по нових, національна комісія, новий порядок реалізації, радіоелектронні засоби, державний центр радіочастот
Мобільні телефони продаватимуть по нових

З 28 березня вступає в силу рішення Національної комісії з питань регулювання зв‘язки (НКРС) N1339, яким затверджений новий Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів і випромінюючих пристроїв, зокрема мобільних телефонів.

За даними Українського державного центру радіочастот (УГЦР), новий Порядок передбачає, що оптова і роздрібна реалізація на території України вказаних пристроїв, у тому числі і через мережу комісійної торгівлі і Інтернет-магазини (електронна торгівля), здійснюватиметься на дозвільній основі, яку повинні надавати УГЦР або його філія по місцю реєстрації суб’єкта господарювання.

Суб‘єкт господарювання має право здійснювати реалізацію тільки тих типів пристроїв, які відповідають встановленим законодавством умовам їх застосування в Україні.

Згідно з рішенням НКРС, вирішується:

- впродовж 120 днів з дня вступу в силу цього рішення: реалізація в Україні мобільних телефонів як позначених захисним знаком, так і не позначених;

- впродовж 90 днів з дня вступу в силу цього рішення: реалізація в Україні терміналів, коди ІМЕІ яких не внесені до єдиної бази даних;

- за наявності дійсного дозволу на реалізацію впродовж 60 календарних днів від дати вступу в силу цього Порядку, суб’єкт господарювання може звернутися в УГЦР із заявою про внесення кодів ІМЕІ терміналів, які залишилися в реалізації після вступу в силу цього Порядку, в загальну базу даних кодів ІМЕІ.

Разом із затвердженням нового Порядку реалізації випромінюючих пристроїв, Нацкоміссия також розробила Положення про надання дозволів на їх ввезення (рішення НКРС N1338 від 5 лютого 2009 року).

Вказане Положення розповсюджуватиметься на всіх фізліц і суб‘єктах господарювання, які здійснюють ввезення, отримання в поштових відправленнях з-за кордону (зокрема кур’єрською поштою) пристроїв, призначених для застосування на території України в смугах радіочастот загального користування.

Роботи (послуги), пов‘язані з підготовкою і наданням дозволів на ввезення пристроїв, виконуватимуться УГЦР. Передбачено, що впродовж 90 календарних днів від дати вступу в силу цього рішення, дозволу на авторизовані постачання терміналів з-за кордону видаватимуться УГЦР незалежно від наявності їх маркіровки захисним знаком.

Особливістю нового положення є істотне спрощення порядку ввезення пристроїв, процедури отримання дозволів, а також скорочення термінів їх видачі, відзначають в УГЦР.

Нагадаємо, з 7 червня 2008 року Національна комісія з питань регулювання зв’язку ввела обов'язкову маркіровку мобільних телефонів з метою легалізації їх ввезення. «7 червня всі телефонні апарати, які продають в роздрібній торгівлі повинні бути промаркировани відповідною обліковою маркою», — сказав начальник ГП «Український державний центр радіочастот» Павло Слободянюк.

Разом з тим, на думку гравців ринку, додаткова маркіровка є дублюванням вже існуючої процедури гарантії якості.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: