Новини / Економіка / Українські банки можуть вийти на прибуток у 2017р
7 лютого 2017, 14:20
Розмір шрифта: А А А

Українські банки можуть вийти на прибуток у 2017р

Українські банки можуть вийти на прибуток у 2017р, українські банки, прибуток, клієнти, НБУ
Українські банки можуть вийти на прибуток у 2017р

Українські банки можуть вийти на прибуток в 2017 році, говориться в прес-релізі НБУ з посиланням на другий регулярний звіт «Огляд банківського сектора» за підсумками 2016 року, опублікований регулятором.

«У 2016 році історично зафіксований високий збиток банківського сектора — 159 млрд грн, що обумовлено резервуванням кредитного портфеля Приватбанку в кінці року. Для інших банків відрахування в резерви значно знизилися, а сукупні збитки зменшилися до 23 млрд грн порівняно з 66 млрд грн в 2015 році. Закладені передумови для виходу сектора на прибуткову діяльність у 2017 році (без урахування фактора Приватбанку)», — йдеться в повідомленні.

Як наголошується в повідомленні, практично всі банки в повній мірі виконали плани капіталізації, розроблені за результатами діагностичного обстеження, більшість банків виконали трирічний план достроково.

У 2016 році вклади клієнтів платоспроможних на кінець року банків зросли на 117,6 млрд грн в еквіваленті в основному за рахунок припливу коштів суб‘єктів господарювання. У структурі зобов’язань банків домінують внутрішні ресурси, частка коштів населення і бізнесу в пасивах банків за рік зросла з 64% до 73,4%.

Поліпшення ліквідності внаслідок повернення банкам коштів клієнтів, а також поступове зменшення ключової ставки НБУ з 22% до 14% протягом року створили передумови для зниження ставок по депозитах. Процентна ставка за 12-місячними депозитами фізичних осіб за рік знизилася на 3,8 в.п. — до 17,5% річних у гривні і на 2,2 в. п. — до 5,7% річних у доларах. При цьому вартість депозитів у доларах і євро досягла історичних мінімумів, оскільки попит банків на валютне фондування залишається низьким. Зниження вартості фондування створило для банків можливість у другому півріччі знизити відсоткові ставки за кредитами для бізнесу.

Згідно з повідомленням, після націоналізації Приватбанку частка державних банків у чистих активах збільшилася до 51,3% (з 28,1% до початку 2016 року), за депозитами населення — майже в три рази, до 59,5%.

Як наголошується в повідомленні, рішення проблеми платоспроможності Приватбанку, який пропонував надзвичайно високі процентні ставки за вкладами населення, створює передумови для істотного зниження депозитних ставок і здешевлення кредитів в 2017 році.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: