Новини / Економіка / Державні банки можуть вийти на український ринок лотерей
27 травня 2017, 18:21
Розмір шрифта: А А А

Державні банки можуть вийти на український ринок лотерей

Державні банки можуть вийти на український ринок лотерей, державні банки, державні лотереї, ліцензія
Державні банки можуть вийти на український ринок лотерей

Державні банки зможуть проводити державні лотереї – це передбачається проектом нових ліцензійних умов для операторів лотерей, що підготовлені Міністерством фінансів України. Це сприятиме розвитку конкуренції на ринку і зростання доходів держави.

Поява на ринку лотерей державних банків дозволить уникнути монополії і буде сприяти конкуренції на українському ринку лотерей, повідомляє newsone.ua.

Нові ліцензійні умови, розроблені Мінфіном, передбачають внесення операторами ринку плати за право вести діяльність по організації лотерей. Фіксована частина плати за ліцензію – 100 тис прожиткових мінімумів (168 млн 400 тис гривень). Також щорічні фіксовані платежі будуть стягуватися з пунктів розповсюдження лотерей. Таким чином, тільки з однієї компанії держава зможе отримати більше 200 млн гривень від одних тільки фіксованих податків.

За даними ДФС, у 2014 році загальний оборот ринку лотерей доходив до 12,4 млрд грн. При цьому податків до бюджету з цієї суми було сплачено менше 3% – 318 млн грн. Реальний обсяг грального ринку Мінфін оцінює в 40 млрд. «Проект нових ліцензійних умов був підготовлений з урахуванням цих даних. Учасники ринку цілком здатні заплатити цю зазначену в проекті суму як плату за вхід на ринок, в результаті чого бюджет тільки в цьому році може додатково отримати кілька сот мільйонів гривень», – зазначають джерела в міністерстві.

Нагадаємо, ринок лотерей працює без ліцензійних умов з 2012 року і без ліцензій з 2014 року. Як зазначають ЗМІ, дана ситуація стала можливою завдяки запущеній під час правління Віктора Януковича схемі. Так, в 2012 році був прийнятий закон про лотереї, що покладав на Мінфін зобов'язання розробити та затвердити нові ліцензійні умови. Однак в текст закону було внесено перехідні положення, що передбачають, що до затвердження Мінфіном нових ліцензійних умов оператори працюють за наявними у них ліцензіями. Відсутність регуляторних актів привело до падіння податкових надходжень і сприяло розквіту гральних клубів під виглядом лотерей.

25 травня завершився термін громадського обговорення розробленого Мінфіном проекту ліцензійних умов для операторів ринку лотерей. Як повідомляють джерела в міністерстві, найближчим часом доповнений документ буде переданий на затвердження Кабміну.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Держбанки завищують ставки, щоб залучити депозити українців — НБУ

11 травня 2017, 14:01

НБУ запропонує маленьким банкам здати ліцензії

27 квітня 2017, 16:48

Останні новини за сьогодні: