Новини / Економіка / МВФ відновлює кредитування Білорусі з $2,5 млрд.
3 січня 2009, 08:38
Розмір шрифта: А А А

МВФ відновлює кредитування Білорусі з $2,5 млрд.

МВФ відновлює кредитування Білорусі з $2,5 млрд., стабілізаційний кредит, Міжнародний валютний фонд, Білорусь, економічна політика
МВФ відновлює кредитування Білорусі з $2,5 млрд.

Міжнародний Валютний Фонд (МВФ) ухвалив рішення виділити Білорусі стабілізаційний кредит в розмірі близько $2,5 млрд., передає радіо «Свобода».

Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Канн повідомив, що МВФ і уряд Білорусі досягли угоди про економічну програму строком на 15 місяців. Угода повинна бути схвалена Радою директорів МВФ, який збереться в січні 2009 року. Перший транш в розмірі близько $800 млн. Білорусь зможе отримати відразу ж після схвалення програми.

«Пропоновані в рамках програми міри передбачають посилювання монетарної і курсової політики, фіскальні обмеження, зокрема, зниження рівня держпідтримки банків і скорочення зарплат в невиробничому секторі», — відзначив Домінік Стросс-Канн в спеціальному прес-релізі.

Офіційний Мінськ вів переговори з МВФ про виділення стабілізаційного кредиту з 27 жовтня, вони продовжувалися набагато довше, ніж передбачалося. За цей час білоруський уряд виконав ряд вимог МВФ – відмінило рішення про підвищення зарплати бюджетникам, провело коректування бюджету. Президент Білорусі Олександр Лукашенко за останні місяці не раз заявляв про намір провести ліберальну реформу економіки.

«Досягнення угоди з МВФ є істотним чинником для розвитку фінансових взаємин з провідними міжнародними організаціями, Європейським Союзом і іншими державами», — мовиться в заяві управління інформації Національного банку Білорусі.

Останній раз Мінськ отримував кредит МВФ у вересні 1995 року ($101,7 млн.). Надалі фонд припинив виділення кредитів із-за невідповідності економічної політики Мінська рекомендаціям МВФ.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: