Новини / Економіка / Українці мігрують на ринок уживаних автомобілів
23 червня 2009, 08:50
Розмір шрифта: А А А

Українці мігрують на ринок уживаних автомобілів

Українці мігрують на ринок уживаних автомобілів, ринок, автомобілі, продаж, Україна, уживані автомобілі, б/у автомобілі
Українці мігрують на ринок уживаних автомобілів

За підсумками першого кварталу 2009 року операторам ринку авто з пробігом вдалося мінімізувати спад продажів. Число операцій з придбання уживаних автомобілів в Україні скоротилося на 16%, в той час, як спад на ринку нових авто склав 70%. Про це повідомляє «Лігабізнесинформ» з посиланням на АUTOconsulting.

Аналітики відзначають, що на ринку уживаних авто завжди була мінімальна складова кредитних продажів, з цієї причини відхід банків з даного сегменту не надав вирішальної ролі. «Споживачі, які випробовували складнощі з грошима, просто віддали перевагу авто на рік-два старше», — мовитися в повідомленні.

У АUTOconsulting констатують, що максимальний спад на ринку перепродажів досягав 20% в березні, тоді як оператори ринку нових авто фіксували падіння продажів, у розмірі 79%. Українці стали менше віддавати переваги дорогим пропозиціям і концентрувалися в бюджетному сегменті. Наприклад, на «Таврії» попит виріс на 5%, а збут продукції АВТОВАЗ, Daewoo, Chevrolet скоротився не 5-9%. В той же час, інтерес до Audi, BMW, Mercedes-Benz впав на 46-57%. Збут уживаних Opel, Volkswagen знизився на 33-34%.

Українці стали перемикатися з ринку нових авто на автомобілі віком 3-5 років, і 6-7 років. «Саме цей сегмент автомобілів найменше схильний до спаду. Продажі «шестирічок» всіх марок впали всього на 1%», — констатують аналітики. Разом з тим, в регіонах спостерігається тенденція переорієнтації населення на б/у авто. Якщо в Києві продаж б/у автомобілів за 1 квартал 2009 року впали на 23%, то в Донецькій області навпаки зафіксовано зростання на 2%. Тенденції зростання інтересу до уживаних автомобілів відзначають також у Вінницькій, Полтавській, Тернопільській, Запорізькій областях.

Найкрупнішим ринком для б/у автомобілів став Київський регіон, який за об'ємом дуже близький до Донецького. Могутній потенціал для б/у операцій також спостерігається в Одеській і Дніпропетровській областях.

За даними АUTOconsulting, моделлю, що самою продається, за підсумками 1 кварталу 2009 року стала ВАЗ-2106, на неї попит збільшився на 6%. Як і раніше в шані і такі моделі як ВАЗ-2107 і ВАЗ-2101, ВАЗ-21093 і 21099. Конкурувати з ними по популярності можуть лише Daewoo Lanos всіх років випуску, на другому місці Daewoo Sens.

«Ринок б/у з кожним днем стає все більш цікавим для ділерів і автосалонів, а з ухваленням закону про trade-in йому готують динамічний розвиток. Роки активних продажів нових автомобілів створили великий потенціал (парк) свіжих і привабливих автомобілів. Українці можуть цілком обійтися і без імпорту уживаних автомобілів, як це практикувалося на початку 90-і роки, коли в Україні просто не було власної пропозиції іномарок б/у. Зараз ринок перейшов на внутрішні резерви, а імпорт з інших країн уживаної техніки мінімальний із-за високих митних зборів і ряду технічних перешкод», — резюмували експерти.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: