Новини / Економіка / «Нафтогаз» купив запасних 450 млн кубів газу на випадок відсутності транзиту з РФ
17 вересня 2019, 15:06
Розмір шрифта: А А А

«Нафтогаз» купив запасних 450 млн кубів газу на випадок відсутності транзиту з РФ

"Нафтогаз" купив запасних 450 млн кубів газу на випадок відсутності транзиту з РФ, контракт на транзит, газ, опалювальний сезон, європейські компанії
«Нафтогаз» купив запасних 450 млн кубів газу на випадок відсутності транзиту з РФ

НАК «Нафтогаз України» уклала контракт з міжнародним трейдером на поставку в Україну 450 млн кубометрів газу на початку 2020 року.

Таке рішення — своєрідна «страховка» на випадок неукладення договору про транзит газу з Росією, повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

«Завдяки розвиненості європейського ринку газу і незважаючи на ризики переривання транзиту газу Росією взимку, ми вже сьогодні законтрактували необхідні нам обсяги з фізичною поставкою в I кварталі наступного року», — доповів директор з інтегрованого газового бізнесу «Нафтогазу» Андрій Фаворов.

У компанії також відзначають, що зараз Україна якісно підготувалася до опалювального сезону і до можливого припинення транзиту російського газу. Зокрема, в сховища закачали додаткові обсяги блакитного палива, ГТС України протестували для роботи в режимі реверсивної поставки газу.

Крім того, «Нафтогаз» зараз розглядає нові пропозиції від європейських компаній на покупку у них газу — поставки, які не залежатимуть від Росії.

Як очікується, 19 вересня 2019 року в Брюсселі повинні відбутися чергові тристоронні переговори про транзит російського газу через ГТС України до Європи.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук 30 серпня повідомив, що Україна на наступних тристоронніх переговорах щодо транзиту планує укласти довгостроковий контракт.

Як відомо, щорічно транзит російського газу приносить близько 2-3% від ВВП України, а чинний контракт на транзит закінчується 31 грудня 2019 року. Без нового контракту Україна може втратити свій статус транзитера газу до Європи і відповідні доходи від транзиту.

Напередодні стало відомо, що РФ хоче укласти контракт на транзит з Україною терміном на 1 рік.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: