Новини / Економіка / Скасування тендерів не зробить газ дешевшим — експерт
13 квітня 2012, 16:52
Розмір шрифта: А А А

Скасування тендерів не зробить газ дешевшим — експерт

Скасування тендерів не зробить газ дешевшим - експерт, Ціна, газ, конкуренція, Сергій Дяченко, транспортування
Скасування тендерів не зробить газ дешевшим — експерт

Щоб ціна впала, на газовому ринку повинна з'явитися конкуреніція, стверджує фахівець

Висновок закупівлі і транспортування природного газу з-під дії закону про держзакупівлі не призведе до здешевлення блакитного палива. Таку думку висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Рахумкова Сергій Дяченко в ефірі Першого ділового каналу, пише Gazeta.ua.

«Не бачу механізму, за рахунок якого змінилася б ціна. Все одно будуть продавати за граничною ціною, тому що немає стимулів продавати дешевше. В Україні ринку газу як такого немає, тому що 70% газу закуповується з одного джерела і постачальник практично один. Оскільки немає конкуренції, то немає і механізму для зниження», — сказав він.

Крім того, розповідаючи про справедливу ціну на російський газ для України, експерт відзначив, що вона повинна бути «середньоєвропейська мінус вартість транспортування».

«У нас (чинна) формула ціни — це для країни-сурогату. Якщо говорити, що ринковий кошик формується через конкурентні носії, то у нас повинно бути вугілля, але ніяк не нафтопродукти. Тому що у нас при виробництві тепла конкурують з газом вугільні технології», — додав Дяченко.

Нагадаємо, 12 квітня Верховна Рада вивела з-під дії закону про держзакупівлі закупівлю і транспортування природного газу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: