Новини / Економіка / Відсутність реальних перспектив членства в ЄС негативно вплинуло на хід реформ в Україні
25 вересня 2010, 08:51
Розмір шрифта: А А А

Відсутність реальних перспектив членства в ЄС негативно вплинуло на хід реформ в Україні

Відсутність реальних перспектив членства в ЄС негативно вплинуло на хід реформ в Україні, реформи, Європейський Союз, Світовий банк, Мартін Райзер, Пабло Сааведра, економіка
Відсутність реальних перспектив членства в ЄС негативно вплинуло на хід реформ в Україні

Факторами, що стримували реформи в Україні, стали відсутність перспективи членства в ЄС та можливості для зростання добробуту населення без проведення структурних змін, заявив в інтерв‘ю «Дзеркалу тижня»директор Світового банку по Україні, Білорусії і Молдавії Мартін Райзер і головний економіст СБ в Україні Пабло Сааведра.

«Одним із ключових факторів, що стримували реформи в Україні, стала відсутність реальної перспективи членства в ЄС, на відміну від її сусідів — нових членів Євросоюзу. Адже для реформ, які завжди передбачають серйозні зусилля і жертви, завжди дуже важлива якась стратегічна мета, до якої треба йти», — заявив М. Райзер.

На його думку, подібна ситуація сприяла зростанню соціального популізму в країні.
«Політичний курс і пріоритети мінялися від виборів до виборів, виходячи з умов сьогочасної, поточної політичної кон’юнктури, що диктували в більшості випадків соціальний популізм при відсутності чіткого бачення довгострокової стратегічної перспективи. Тим не менше ми не вважаємо, що в Україні реформи неможливі», — констатував М. Райзер.

Ще однією причиною, яка гальмувала проведення реформ, стали можливості для зростання добробуту населення без проведення структурних змін, констатував головний економіст СБ в Україні П. Сааведра.
«За період з 2000 по 2008 рр..зростання економіки становило в середньому 7% на рік. За цей же час Україна досягла очевидних успіхів в боротьбі з бідністю. Якщо ще в 2002 р. частка населення, що проживає за межею бідності (5 дол на день у перерахунку за паритетом купівельної спроможності), становила 47%, то до 2007 р.вона скоротилася майже в чотири рази — до 12,3%, — констатував економіст. — Коли зростання добробуту відбувається і без серйозних реформ, їх необхідність зовсім не очевидна».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: